۳۱ مرداد ۱۳۹۸ | Aug 22, 2019
 
به شبکه جهانی جام جم خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

 • بیوگرافی پروفسور متین
 • شبکه جهانی جام جم   ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
 • بیوگرافی پروفسور متین
  روفسور ابوالقاسم متین، متولد 1313، دارای مدرک دکترا در رشته تغذیه گیاهان شیمی گیاهی از دانشگاه گوتینگن و علوم زمینی از دانشگاه فنی برلین است. ایشان در سال 1350 خورشیدی نائل به درجه پرفسوری از دانشگاه گوتینگن برلین شدند . وی از سال 1345، عضو هیات علمی دانشگاه تبریز است و سال‌های بیشماری در کرسی استادی دانشگاه جندی شاپور تدریس و تحقیق کرده است .
 •  

   

  پروفسور ابوالقاسم متین، متولد 1313، دارای مدرک دکترا در رشته تغذیه گیاهان شیمی گیاهی از دانشگاه گوتینگن و علوم زمینی از دانشگاه فنی برلین است.  ایشان در سال 1350 خورشیدی نائل به درجه پرفسوری از دانشگاه گوتینگن برلین شدند . وی از سال 1345، عضو هیات علمی دانشگاه تبریز است و سال‌های بیشماری  در کرسی استادی دانشگاه جندی شاپور تدریس و تحقیق کرده است...

  ایشان از 16 سالگی  برای تحصیل به آلمان  مهاجرت می کند و در سال 1345 به ایران برگشته و وارد دانشگاه جندی شاپور اهواز می شود .با توجه به تحصیلات خود در زمینه ی تغذیه به تحقیق و بررسی میان مردم و نحوه ی تغذیه و سلامت آنان می پردازد . و تحقیقات گسترده ای در خصوص آب و خاک و محصولات کشاورزی بیشتر مناطق ایران می کند. در این زمینه اقدام به نوشتن کتابها و تحقیقات موثری در استفاده مناسب از بذر ، خاک ، آب و اصلاح نباتات و زمین های کشاورزی بعمل می آورد  . ایشان از زمره افرادی هستند که پایه گذار سازمان محیط زیست فعلی ایران هستند.

  در زمینه ی گیاهان دارویی و ارتباط آن با سلامتی ، طب سوزنی ، حجامت و دیگر مطالعات مرتبط با تغذیه سلامت و طب اسلامی ( طب سینوی ) بیش از 40 اثر از تالیفات پرفسور متین در دانشگاه های ایران در حال تدریس و مطالعه ی پایه ای  محصلان علم تغذیه و دارو درمانی است .

  شماری از  مهمترین کتابهای منتشره ایشان  از سال 1348 تاکنون بدین شرح است :
  تغذیه نباتات ، تکنولوژی، فیزیولوژی و طرق استعمال کودهای شیمیایی، اکولوژی و راههای شناخت عوامل آلودگی منابع طبیعی، اثر جنگل در آب و هوا، اصول و مبانی اکولوژی، گیاهان دارویی، فرمولهای ساخت مواد آرایشی و بهداشتی، عطر درمانی و رایحه درمانی، طبع شما و خوراکی‌ها و اثر رنگ‌ها، تغذیه برای گروه های خونی  ، تندرستی خوردنی است.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.