۲۷ تیر ۱۳۹۷ | Jul 18, 2018
 
به شبکه جهانی جام جم خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مصاحبه با خانم فاطمه هدایت از مخاطبان قدیمی مقیم آلمان شبکه جهانی جام جم

مصاحبه با خانم فاطمه هدایت از مخاطبان قدیمی مقیم آلمان شبکه جهانی جام جم
ایران همیشه وطن من بوده و هست و با هیچ کجای دنیا قابل مقایسه نیست

 

 

 

 

 

لطفا خودتان را معرفی بفرمایید؟ فاطمه هدایت 49 ساله، دیپلم و خانه دار هستم و مدت 20 سال است که به همراه همسر و فرزندم در آلمان زندگی می کنم .

از چه زمانی بیننده شبکه جهانی جام جم شدید؟ از همان ماههای اول افتتاح شبکه جام جم در سال 1376 بیننده جام جم هستیم

چند ساعت در روز و چه برنامه هایی را می بینید؟ تا قبل از یکی شدن کانال های جام جم که برنامه ها متنوع و غیرتکراری بود بیشتر اوقات که در خانه بودم برنامه ها را دنبال می کردم، درحال حاضر از ساعات پایانی روز تا آخرشب برنامه های زنده مثل خانه ی مهر، با همستان،سریالها ،خبر و برنامه های سرگرم کننده دیگر مثل خندوانه را می بینم .

بهترین برنامه های پخش شده از شبکه جهانی جام جم کدامند؟ در طول سالهای گذشته برنامه های خوب و دلنشینی پخش می شد،معمولا برنامه های شاد،متنوع و زنده شبانگاهی ، با اجرای مجریان هنرمند آن و برنامه ی ایران جهانی در یک مرز که سالها با تهیه کنندگی و اجرای مرحوم استاد اینانلو پخش می شد ،جزو بهترینها بودند.

نقاط ضعف و قوت برنامه های شبکه جهانی جام جم چیست؟ ازنقاط قوت شبکه جهانی جام جم، همان طور که همیشه در طول این سال ها شاهدش بوده ایم با تهیه و پخش برنامه های مناسبتی مثل عید نوروز, ماه رمضان، ایام محرم و ...پل ارتباطی میان ما و وطن عزیزمان ایران بوده و هست و نقطه ضعف آن ، تکراری پخش کردن بعضی سریالها و فیلمهای سینمایی و یا پخش سریالهای قدیمی... است

شبکه جهانی جام جم را از چه طریق دریافت می کنید ؟ ما الان مدتیست که از طریق اینترنت، شبکه جهانی جام جم و دیگر شبکه ها مثل شبکه خبر و نسیم را دنبال می کنیم که البته بعضی اوقات وقفه ای کوتاه در حین پخش پیش می آید ...

علت علاقمندی تان به شبکه جهانی جام جم چه بوده است؟ دلیل علاقه من به این شبکه کم شدن دلتنگی هایم هست چون سالها دور از وطن و دور از افراد خانواده بودن خیلی سخت است و شبکه جهانی جام جم همیشه برای ما مثل عضوی از خانواده بوده و از دلتنگیهایمان کاسته است و چون می خواستم فرزندم بازبان فارسی آشنا باشد و خوب صحبت کند از همان ابتدا همانگونه که در خانه با او فارسی حرف می زدیم حضور شبکه جهانی جام جم خیلی به یادگیری زبان فارسی پسرم که اکنون 18 سال دارد، کمک کرد.

زندگی درکشور غریب چه حسی دارد ؟ شاید افراد حس های متفاوتی داشته باشنداما در درک حس غربت مشابه اند . برای کسانی مثل من که بسیارعاطفی و وابسته به خانواده ام، خیلی سخت و دلتنگ می گذرد.در سرزمین قحطی عشق نشسته ام دلتنگ....

تفاوت شبکه جهانی جام جم با دیگر شبکه های فارسی زبان و محلی در چیست ؟ نمی دانم چگونه توصیف کنم فقط می دانم که اصلا برایم قابل مقایسه با شبکه های دیگر نیست.من با جام جم یک حس خودمانی و نزدیک و صمیمی دارم چیزی که با شبکه های دیگر برایم قابل لمس نیست،شاید چون بسیاری از ارزش هایی را که من به آن اعتقاد دارم در جام جم می بینم اما در شبکه های دیگر فارسی زبان بیرون از ایران نمی بینم.

اخبار ایران را از چه طریقی کسب می کنید ؟ اخبار شبکه جهانی جام جم ، شبکه خبر و گاهی سایت های خبری ایران به وسیله ی اینترنت

مایلید چه برنامه هایی را بیشتر از شبکه جهانی جام جم ببینید؟ من بیشتر طالب فیلم و سریال ، طنز و سرگرمی و خبر هستم اما همسرم به برنامه های سیاسی..خبر ، ورزش و گاهی سریال علاقه مند است .

چه انتظاری از شبکه جهانی جام جم دارید؟ اگر امکان داشته باشد که برنامه ها همچون روال گذشته متنوع و غیر تکراری باشند ،خیلی خوب می شوداما با شرایط فعلی هم اگر سریال های جدید و برنامه های شبانگاهی زنده هرشب پخش شود مطلوب خواهد بود .

چنانچه خاطره ی به یاد ماندنی از شبکه جهانی جام جم یا عوامل آن دارید ، بفرمایید؟ در سال 85 به همراه خواهرانم در جشن امور مخاطبان شرکت کردم و از نزدیک با خانم دکتر الهی قمشه ای گفتگویی داشتم و با مجریان مورد علاقه ام خانم صفوی زاده و خانم ژاله صادقیان عکس گرفتم و یک شب خاطره انگیز برایم شد.

تفاوت سبک زندگی مردم ایران و آلمان در چیست؟ بسیار متفاوت است،از همه مهم تر سرد بودن روابط عاطفی میان افراد مخصوصا در بعضی خانواده هاست ، خدارا شکر هنوز در زندگی ما ایرانیان گرمی روابط عاطفی وجود دارد.

نحوه ی برگزاری مراسم ملی و مذهبی در آلمان چگونه است؟ چون ما اینجا در یک شهر کوچک زندگی می کنیم .دسترسی به مراکز ایرانی برای انجام مراسم ملی یا مذهبی نداریم.

بعد از اقامت در آلمان دیدگاهتان در مورد ایران چه تغییری کرد؟ ایران همیشه وطن من بوده و هست و با هیچ کجای دنیا قابل مقایسه نیست هرچند در بعضی زمینه ها ایران هنوز به مراتبی که باید برسد نرسیده است.

در ده سال گذشته ایران از چه نظر تغییر کرده است ؟ در زمینه های پزشکی ،جراحی های لیزر، جاده سازی و ساختن بزرگراه ها... رشد داشته است.

نگرش مردم آلمان در مورد ایران چیست ؟ مردم اینحا دو دسته اند :افرادی که خودشان هیچ مطالعه ای ندارند و هرچه که شبکه های تلویزیونی و روزنامه ها بگویند، می پذیرند و تا مدتی پیش چون اخبار درستی هم از ایران نبود به نظرشان ما هیچ پیشرفتی در کشورمان نداشتیم اما افرادی هم هستند که خودشان اهل تحقیق و مطالعه هستند و اکنون ایران را قدرتی در منطقه می دانند و به عنوان کشوری که تاریخ و هنری قدیمی دارد می شناسند.

برای ارتقاء برنامه های شبکه جهانی جام جم چه پیشنهاداتی دارید؟ امیدوارم با تهیه و پخش برنامه هایی که بیشتر جنبه های فرهنگی و هنری ایران را نمایش می هد، شاهد تنوع برنا مه ها باشیم وسریال های جذاب تر و دلنشین تر از شبکه جهانی جام جم پخش شود.

چه پیامی برای مدیر شبکه جهانی جام جم دارید؟ با سپاس از زحمات همگی دست اندرکاران شبکه جهانی جام جم و مدیران قبلی و شما مدیر گرامی ،امیدوارم مثل همیشه نتیجه تلاشتان برای ما ایرانیان خارج از کشور برنا مه های متنوع ، ارزشمند وشاد باشد چرا که تنهایی و دور از وطن بودن سخت است و همه سرگرمی ما تماشای برنا مه های شبکه جهانی جام جم است که نقش رابط میان ما و میهن عزیزمان ایران را دارد.

۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۴:۵۴
تعداد کلیک: ۲,۸۳۱

نظرات بینندگان


نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 5000