۲ آبان ۱۳۹۷ | Oct 24, 2018
 
به شبکه جهانی جام جم خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

به یاد خانم فریبا کشمیریان از مخاطبان فعال جام جم

به یاد خانم فریبا کشمیریان از مخاطبان فعال جام جم
بانو فریبا کشمیریان گردآورنده کتاب هنر آشپزی، از سالهای ابتدایی تأسیس شبکه جهانی جام جم بیننده برنامه ها و از مخاطبان خیر و فعال شبکه جهانی جام جم و مقیم کشور آلمان بودند.

 

 

 

 

 

بانو فریبا کشمیریان گردآورنده کتاب هنر آشپزی ، از سالهای ابتدایی تاسیس شبکه جهانی جام جم بیننده برنامه ها وازمخاطبان خیر و فعال شبکه جهانی جام جم مقیم کشور آلمان بودند.

ایشان در ابتدا بیننده ی برنامه "خانه ما" بود، وی بخش آشپزی این برنامه را با دقت پیگیری و همه دستورات آن را یادداشت می کرد، با این هدف که برخی از غذاها را برای خانواده اش تهیه کند. در طول پخش برنامه از تلفن ها و ایمیل هایی که بینندگان بخش آشپزی به برنامه می زدند متوجه می شود که تعداد زیادی از خانم های ایرانی با وجود علاقه ی فراوان به هنر آشپزی به دلیل گرفتاری های کاری و غیره موفق به تماشای این برنامه نشده اند و درخواست تکرار آن را دارند، این موضوع انگیزه ای شد برای گردآوری آن یادداشت ها تا در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

این بانوی هنرمند به علت تفاوت نام و کیفیت مواد اولیه غذاها در ایران با کشورهای دیگر تصمیم گرفت با آوردن دیباچه ای با عنوان " اصطلاحات و توصیه های آشپزی" در ابتدای کتاب و نیز ارائه توضیح در لابه لای دستور تهیه هر غذا، حتی الامکان از بروز مشکلات بکاهد.

در سال 1383 به دنبال تماس تلفنی از طرف همسر مرحومه بانو کشمیریان با تهیه کننده ی وقت برنامه ی "خانه ی ما" سرکار خانم پوریامین قرار ملاقاتی گذاشته شد.

خانم پوریامین در این رابطه می گوید:
" در دفتر کارم با خانواده ای با همت و اراده ای ستودنی آشنا شدم که سالها از بینندگان پر و پا قرص برنامه ی"خانه ما" بوده اند چنان که مطالب بخش آشپزی را با دقت و ظرافت به صورت حروف چینی شده و آماده چاپ به روی میز گذاشتند و من همچنان که در حیرت و تحسین به سر می بردم از آنها شنیدم که قصد دارند درآمد حاصل از چاپ این کتاب را در اختیار بچه های سرطانی کشور عزیزمان "ایران" بگذارند (البته ترجیح می دادند که این موضوع پنهان بماند. اما از نگاه من چه نیکوست که چنین سنت هایی آشکار شود.)

خانم تاجبخش ، خواهر زاده ی خانم کشمیریان نیزکه در ایران برکلیه مراحل چاپ و نشر کتاب نظارت داشت ، می گوید :" ایشان انسانی فهیم ،دلسوز، با اخلاق ،نوع دوست ، مهربان و خیر بودند بعد از تبدیل دستنوشته ها به کتاب و اهدا عواید دو دوره ی چاپ آن به کودکان سرطانی در موسسه محک ، به عشق این کودکان دوباره کتاب را بازنویسی کردند و مطالب جدید به آن افزودند تا در سفرشان به ایران کتاب هنر آشپزی را برای بار سوم چاپ کنند که متاسفانه فرصت نیافتند ودار فانی را وداع گفتند. "

خانم فریبا کشمیریان در 14 می 2013 بر اثر سکته و مرگ مغزی در کشور آلمان بدرود حیات گفتند و شبکه جهانی جام یکی از بهترین و فعالترین مخاطبانش را از دست داد.

یادش گرامی باد

۲۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۹
تعداد کلیک: ۳,۰۶۵

نظرات بینندگان


نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 5000