۲۸ مرداد ۱۳۹۷ | Aug 19, 2018
 
به شبکه جهانی جام جم خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رونمایی از مستند محیط بان و پلنگ

رونمایی از مستند محیط بان و پلنگ
محیط بان و پلنگ ، عنوان مستندی که توسط فتح اله امیری و نیما عسگری کارگردانی شده و به زودی از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

 

 

 

 

 

آخرین عکسی که از پلنگ در استان اصفهان ثبت شده ، مربوط به حدود 40 سال پیش است و بسیاری معتقدند که نسل این شاهکار طبیعت در این منطقه منقرض شده است ، اما آقای محمد رضا حلوانی از جمله محیط بانان سخت کوشی است که معتقد است هنوز پلنگ ایرانی در این منطقه وجود دارد . این موضوع اساس مستندی است که فتح الله امیری به همراه نیما عسگری کارگردانی آن را بر عهده داشته اند .

محمد رضا حلوانی محیط بان

محمد رضا حلوانی محیط بان منطقه اصفهان


محیط بان و پلنگ روایتی است بی نظیر از تلاش دوستداران طبیعت ایران که با جان و دل در راه حفظ این سرمایه های ملی تلاش می کنند .

مستند یاد شده جهت ارسال به اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه (ABU) انتخاب شده است ، چندی پیش (ABU) به واسطه طرحی به نام نجات زمین و با شعار (آیا به عشق اعتقاد دارید) درخواست تولید مستندهای محیط زیستی را به سازمان های عضو خود داده بود و بر همین اساس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران این امر را بر عهده کارگردان شبکه جهانی جام جم آقای امیری گذاشتند و به حق نیز ایشان و تیم همراهش توانستند به خوبی از عهده این مهم برآیند .

عوامل ساخت مستند محیط بان و پلنگ

فتح اله امیری و تیم مستند ساز


آقای فتح اله امیری از مستند سازان جوانی است که پیش از این تولید آثار فاخری همچون در جستجوی پلنگ ایرانی ، حیات در رگهای سرد و تنهاوش را در کارنامه کاری خود داشته است .

محیط بان و پلنگ ، سه شنبه 6 بهمن ماه با حضور جمعی از مدیران شبکه جهانی جام جم رونمایی شد و به زودی از جام جم پخش خواهد شد .

۷ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۱۱
تعداد کلیک: ۶۷۵

نظرات بینندگان


نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 5000