۲ بهمن ۱۳۹۸ | Jan 22, 2020
 
به شبکه جهانی جام جم خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مصاحبه باخانم مهری کدخدایی اریادرانی مخاطب ایرانی مقیم کانادا

مصاحبه باخانم مهری کدخدایی اریادرانی مخاطب ایرانی مقیم کانادا
خواست ما تولید و پخش برنامه هایی است که علاوه بر آموزنده بودن، نمادی از فرهنگ غنی ایران زمین باشد

 

 

 

 

 

 

 

 

v      لطفا خودتان را معرفی بفرمایید.

مهری کدخدایی اریادرانی هستم ،متولد 1331 ، لیسانس اقتصاد را در ایران و طراحی دکور را در کانادا دریافت کردم و در شهر مونترال از ایالت کبک کانادا اقامت دارم و به عنوان طراح دکوراسیون داخلی منزل مشغول به کارم.

 

v      از چه زمانی بیننده شبکه جهانی جام جم هستید؟ حدود 10 سال پیش 

v      چند ساعت در روز و چه برنامه هایی را می بینید؟بعد ازظهر ها برنامه های شبکه جهانی جم به خصوص خانه مهر  را می بینم.

 

v      بهترین برنامه های پخش شده از شبکه جهانی جام جم کدامند؟ ایران جهانی دریک مرز، چشم انداز و برنامه لحظه ی دیدار که به استقبال ایرانیان خارج از کشور در لحظه ی ورودشان به فرودگاه ایران می رفت.

 

v    نقاط ضعف و قوت برنامه های شبکه جهانی جام جم چیست؟  دکور برنامه هایتان مدرن نیست ،لحن گفتار در سریال هایی که پخش می کنید خوب نیست و بدآموزی دارد و اغلب موضوعاتشان در مورد گذشته است اما به تازگی کیفیت برنامه ها بهتر شده است.

 

v      شبکه جهانی جام جم را از چه طریق دریافت می کنید ؟ از طریق ماهواره

 

v      علت علاقمندی تان به شبکه جهانی جام جم چه بوده است؟ به خاطر رابطه خوبی که شبکه جام جم با ایرانیان خارج از کشور برقرار می کند و حال و هوای ایران را به خصوص درمناسبتهایی مانند نوروز برای ما زنده می کند، به این شبکه علاقه مندم.

 

v      زندگی در غربت چه حسی دارد؟ حس غریبی ندارم تنها مشکلم دوری از ایران است.

 

v      تفاوت شبکه جهانی جام جم با دیگر شبکه های فارسی زبان و محلی در چیست ؟  تلویزیونهای لس آنجلسی که چیزی برای ارائه ندارند.(دراینجا مردم برای گذران زندگی آنقدر مشغول کارند که فرصت تلویزیون دیدن را ندارند.)

 

v      اخبار ایران را از چه طریقی کسب می کنید ؟ پرس تی وی  و شبکه جهانی جام جم

 

v      مایلید چه برنامه هایی را بیشتر از شبکه جهانی جام جم ببینید؟ برنامه هایی که زیبایی ودیدنی های ایران را نمایش بدهد.

 

v      چه انتظاری از شبکه جهانی جام جم دارید؟ برنامه های بسازید که برای مشکلات ایرانیان خارج از کشور نظیر سفر به ایران، سربازی و .... راه حل و راهنمایی ارائه بدهد و آموزنده و توام با خلاقیت باشد .

 

v      چنانچه خاطره ی به یاد ماندنی از شبکه جهانی جام جم یا عوامل آن دارید ، بفرمایید؟ حضورم در برنامه ی آشپزی خانه مهر و آموزش و پخت یک غذای ایتالیایی برای بینندگان و شرکت در برنامه جشم انداز با اجرای آقای نجفیان و شهروز ابراهیمی. به یاد می آوردم "بعد از پخش برنامه چشم انداز بود که به اتفاق عوامل برنامه و در محیطی صمیمی صبحانه خوردیم  و خیلی خوش گذشت." 

 

v      تفاوت سبک زندگی مردم ایران و  کانادا در چیست؟ دراینجا مردم برای اینکه بتوانند زندگیشان را اداره کنند به سختی کار می کنند چون مالیاتی که می پردازند بالاست، درمجموع ساده زندگی می کنند، ساده می پوشند وخیلی اهل کار و تلاش هستند. دراین کشور امکانات رفاهی خوبی برای مردم مهیاست و افرادیکه از کار بیکار شده اند از بیمه بیکاری برخوردارند. قانون کانادا اجازه ی بی احترامی به هیج فردی با هر ملیتی را نمی دهد. یکی از کارهای بسیار خوب و پسندیده مردم کانادا؛ چون عادت به جمع آوری وسایل اضافی ندارند سالی یک بار لوازمی را که به آن نیاز ندارند، حراج می کنند به این ترتیب که افراد با قراردادن میزی درجلو خانه هایشان لوازم اضافی خود رابرای فروش عرضه می کنند و هرکس نیاز داشته باشد، می خرد . مردم کانادا از فرصت هایشان به خوبی استفاده می کنند و وقتشان را صرف استفاده از شبکه های اجتماعی موبایلی نمی کنند . ( وقت کار ،کار و وقت تفریح، تفریح می کنند.)

 

v      نحوه ی برگزاری مراسم ملی ومذهبی در  کاناداچگونه است؟ روزهای تعطیل، اعیاد و مناسبتها به تفریح و دید و بازدید می پردازند و یا به رستوران می روند. ایرانی ها نیز درمناسبت هایی مانند شب یلدا با اجاره هتل وفروش بلیط و صرف شام و شیرینی دورهم جمع می شوند، مراسم مذهبی را نیز در مسجدی که در مونترال است برگزار می کنند.

 

v      بعد از اقامت در کانادا  دیدگاهتان در مورد ایران چه تغییری کرد؟ تغییری دردیدگاهم به وجود نیامده است چون ریشه من در ایران قرار دارد.

 

v      در ده سال گذشته ایران در چه زمینه هایی تغییر کرده است ؟ در زمینه های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی و سیاسی رشد داشته است .

 

v      نگرش مردم   کانادا در مورد ایران چیست ؟ در اینجا ایرانیان بسیاری حضور دارند که مایه ی افتخار ایران و افراد برجسته ای هستند مانند دو ایرانی که در کانادا به مقام سناتوری رسیدند و دکترهای حاذقی مانند دکتر قدیریان. در ضمن برای اولین بار یک ایرانی به نام حسین خداداد، انار را به کانادا و آمریکا آورد و به مردم آنجا شناساند. ایرانیان زیادی در سال های اخیر برای سرمایه گذاری به کانادا آمده اند و مردم کانادا به ایرانیان نگرش مثبتی دارند.تاجایی که مسئولین ایالت در مصاحبه هایشان از ارتباط بیشتر با ایران سخن می گویند. 

 

v      نظرتان در مورد جشن مخاطبان چیست ؟ جشنی که با حضور ایرانیان در تابستان ها برگزارمی شد و چون در آن زمان ایران نبودم از شبکه جام جم تماشا می کردم و برایم جالب بود.

 

v      نظرات ، انتقادات و پیشنهاداتتان را در مورد عملکرد امور مخاطبان بفرمایید؟ رفتار کارکنان ومدیریت امور مخاطبان بسیار خوب بوده است.

 

v      برای ارتقاء برنامه های شبکه جهانی جام جم چه پیشنهاداتی دارید؟ به انتقاداتی که از برنامه ها می شود  توجه کنید. از مجری های خوب نظیر رسول نجفیان بیشتر استفاده کنید و برنامه هایی که به معرفی اماکن دیدنی ایران بپردازد و علاوه بر آن راه حل هایی برای مشکلات ایرانیان خارج از کشور برای سفر به ایران ارائه دهد ، تولید کنید، در این صورت به طور قطع مخاطبان بیشتری جذب  شبکه جهانی جام جم خواهد شد.

 

v      چه پیامی برای مدیر جدید شبکه دارید؟ خواست ما تولید وپخش برنامه هایی است که علاوه بر آموزنده بودن، نمادی از فرهنگ غنی ایران زمین نیز باشد و ضمن آشتی ایرانیان خارج از کشور با ایران، غیر ایرانیان را نیز مشتاق به  سفر به ایران گرداند.

 

 

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۴۱
تعداد کلیک: ۷۸۸

نظرات بینندگان


نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 5000  


کلیه حقوق متعلق به شبکه جهانی جام جم می‌باشد.