۲ بهمن ۱۳۹۸ | Jan 22, 2020
 
به شبکه جهانی جام جم خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مصاحبه با آقای عبدالله مظفریان از مخاطبان مقیم کانادا

مصاحبه با آقای عبدالله مظفریان از مخاطبان مقیم  کانادا
شبکه جهانی جام جم همه ی تعلقات به اسلام ،میهن وخاک وطن را درآدم دلباخته ایجاد می کند.

 

 

 

 

 

 

 

v      لطفا خودتان را معرفی بفرمایید؟  عبداله مظفریان  65 ساله و دارای مدرک لیسانس مهندسی برق از آمریکا و فوق لیسانس در همان رشته از دانشگاه کوئینز کانادا و درحال حاضر درکانادا دریک مؤسسۀ دولتی در ایالت انتاریو مشغول بکار غیر تخصصی هستم.

 

v      از کی بیننده شبکه جهانی جام جم شدید؟  درست یادم نیست. ولی بخاطر اعتقادات جدی مذهبی و چون اوائل دو دختر 4 و 6 ساله داشتیم، از تماشای کانالهای محلی پرهیز داشتیم و دوری از جو آموزشی در ایران اسلامی را شدیدا احساس می کردیم. به طوری که اوایل که در واشنگتن یک شبکۀ نسبتا مقبول به نام شبکۀ تلویزیونی آفتاب تاسیس شده بود درآن عضو شدم و با دریافت مرتب نوارهای هفتگی برنامه، آن ها را برای فرزندانم  پخش می کردیم. تا اینکه به فضل خدا شبکه جهانی جام جم به راه افتاد. یادم نیست چه مدت طول کشید تا گیرندۀ آن را تهیه کردم، ولی به محض این که توانستیم، خانوادگی بینندۀ آن شدیم. خدا می داند که چقدر از غصۀ دوری از وطن و جو اسلامی وطنمان کم شد. خدا به بانیان آن خیر دنیا و آخرت بدهد.

 

v      چند ساعت در روز و چه برنامه هایی را می بینید؟ از وقتی که از خواب بیدار می شویم چون همسرم بیشتر درخانه است تمام روز تلویزیون روشن است حتی اگر مشغول کاری باشیم صدای آن قطع نمی شود.

v      بهترین برنامه های پخش شده از شبکه جهانی جام جم کدامند؟  بعضی برنامه ها تکراری شده اند، ولی فیلم و سریال همیشه آدم را به فکر می برند. مدتی برنامه های مذهبی و علمی را می دیدم. خانمم هنوز برنامۀ خانۀ مهر را دنبال می کند . مسابقات و سرگرمی و سریال های کمدی جالب هستند. خبرها را هم دنبال می کنم .

 

v      نقاط ضعف و قوت برنامه های شبکه جهانی جام جم چیست؟ بعضی وقتها بعضی از مجری ها خیلی تصنعی و غیر حرفه ای ، برنامه اجرا می کنند که کارشان دلچسب نیست. 

 

v      شبکه جهانی جام جم را از چه طریق دریافت می کنید ؟ از طریق ماهواره 

 

v      علت علاقمندی تان به شبکه جهانی جام جم چه بوده است؟  مثل اینکه بپرسید علت علاقۀ شما به اسلام ، میهن وخاک وطن چیست؟ جام جم همۀ این تعلقات را درآدم دلباخته ایجاد می کند.  

 

v      زندگی درکشور غریب چه حسی دارد ؟ مثل زندگی در تبعید می ماند. با خوبی و بدی هایش باید کنار آمد. بیشتر دلواپس معنویات هستیم. دلتنگ وطن هم می شویم و نگران این که بعضی از هموطنان دسیسه ها را تشخیص نمی دهند و از تجربیات  تلخ تاریخ پند نگرفته اند و حاضرند به بهانه های مختلف به ضرر وطن کار کنند.

 

v      تفاوت شبکه جهانی جام جم با دیگر شبکه های فارسی زبان و محلی در چیست ؟  رسانه های فارسی زبان محلی را فقط  وقتی که فیلم  های ایرانی بعد از انقلاب را  پخش می کنند، می بینیم . با آن ها کاری نداریم گروه خونشان با گروه خون ما یکی نیست. به خیرشان امید نیست و طالب شرشان هم نیستیم. 

 

v      اخبار ایران را از چه طریقی کسب می کنید ؟  شبکه جهانیجام جم، پرس تی وی، شبکۀ خبر تا زمانی که قطع نشده بود و اخیرا گاهی هم تلویزیون راشا تودی.

v      مایلید چه برنامه هایی را بیشتر از شبکه جهانی جام جم ببینید؟ به همه ی برنامه های شبکه جام جم علاقه مندم به جز ورزشی که فقط وقتی ایران با کشور دیگری مسابقه دارد تماشا می کنم. 

v      چه انتظاری از شبکه جهانی جام جم دارید؟ خداوند اسلام، شما وشبکه جهانی جام جم را از ما نگیرد. 

 

v      چنانچه خاطره ی به یاد ماندنی از شبکه جهانی جام جم یا عوامل آن دارید ، بفرمایید؟ یکبار در روز جهانی پست در مسابقۀ آن شرکت کردم و از قضا برنده شدم که از طریق بستگان یک آلبوم تمبر و یک کار دستی قشنگ بدستم رسید که خیلی خاطره انگیز بود و هست. 

 

v      تفاوت سبک زندگی مردم ایران و کانادا در چیست؟ درکانادا مثل سایر کشورهای غربی مراسم خاص خودشان را دارند و صد البته ما رسم خودمان را پیروی می کنیم و از تعطیلات آن ها استفاده می کنیم البته هموطنانی که خودشان را به رنگ قناری ها درآورده اند و بعضا با اسلام ونظام اسلامی در تضاد هستند وخود را بیشتر به تفکرات غرب نزدیک کرده اند، تصور نمی کنم آنها مشکل ما را داشته باشند. ولی ما که از خانواده های مذهبی هستیم که خانمها  با حجاب درجامعه ظاهر می شوند، کمی با سبک زندگی آنها در تناقض هستیم. 

 

v      نحوه ی برگزاری مراسم ملی و مذهبی در  کانادا چگونه است؟  گرچه صراط مستقیم یکی است، ولی آدمها برای خود صراط های مختلفی را مستقیم متصورند. اینجا هم حداقل سه مرکز یا مسجد ایرانی هست که مراسم مذهبی را برگزار می کنند. 

 

v      بعد از اقامت درکانادا دیدگاهتان در مورد ایران چه تغییری کرد؟ از زمان انقلاب تا به حال درنظر بنده و همسرم نسبت به آن چه در ایران می گذرد تغییری ایجاد نشده است و فرزندانم نیز با تغییری جزیی با ما هم نظرند .

 

v      در ده سال گذشته ایران در چه زمینه هایی تغییر کرده است ؟ از تغییرات و پیشرفتی که در زمینه های مختلف و  تکنولوژی درایران حاصل شده خدا را شاکرم وبه جوانان غیور و با استعداد کشورمان تبریک و آفرین می گویم. 

 

v      نگرش مردم کانادا در مورد ایران چیست ؟  به دلیل منفی گرایی بیشتر مردم، زیاد با آن ها وارد بحث و نظر سنجی نمی شوم. فقط هرجا مناسب بود اطلاعات متناسب را انتقال می دهم. مردم عادی به واسطۀ قوانین مدنی موجود حتی اگر کسی با ما ضدیت داشته باشد، بندرت می توانند کاری بکنند. ولی عدم خشنودی بخشی از آنها احساس می شود.

 

v      نظرتان در مورد جشن مخاطبان چیست ؟  جشن مخاطبان را از شبکه جهانی جام جم دیده ام. بسیار جالب و نشاط آور است.

v      نظرات ، انتقادات و پیشنهاداتتان در مورد عملکرد امور مخاطبان چیست؟  همانطور که عرض کردم، بنده یک عاشق خاموشم و زیاد ارتباط تلفنی نداشتم. فقط یکی دو بار به خاطر قطع برنامه ها از ماهواره، پیام تلفنی و کتبی فرستادم .

v      برای ارتقاء برنامه های شبکه جهانی جام جم چه پیشنهاداتی دارید؟  الحمدالله برنامه ها بسیار تخصصی و با محتوا هستند. ولی حتی اگر هم از نظر دیگران بی مزه ترین و خسته کننده ترین برنامه را داشته باشید، بازهم برای امثال بنده مثل قند و عسل است.

 

v      چه پیامی برای مدیر شبکه جهانی جام جم دارید؟  ممنون از زحمات شما ،برایتان سلامتی و موفقیت درایرانی مستقل، آزاد و آباد و در زیر سایۀ اسلام و رهبری آرزومندم.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۴۲
تعداد کلیک: ۷۶۴

نظرات بینندگان


نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 5000  


کلیه حقوق متعلق به شبکه جهانی جام جم می‌باشد.