۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | Jun 18, 2019
 
به شبکه جهانی جام جم خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دکتر خزاعی مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی در برنامه "با همستان " شبکه جهانی جام جم:

دکتر خزاعی مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی در برنامه "با همستان " شبکه جهانی جام جم:
دکتر خزاعی مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی در برنامه "با همستان " شبکه جهانی جام جم: در حال حاضر بالغ بر 310 هزار نفر از ایرانیان خارج از کشور اعم از بیمه پرداز، مستمری بگیر و خانواده های آنان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند.

 

 

 

 

دکتر خزاعی همچنین چگونگی پرداخت حق بیمه و برقراری مستمری و نحوه پرداخت آن به هموطنان عزیز در خارج از کشور را تبیین نمودند.مدیرکل اتباع با حضور در برنامه با همستان در شبکه جام جم ضمن تبریک روز بازنشستگان و خردمندان از پوشش بیمه ای بالغ بر 310 هزار نفر ایرانیان خارج از کشور به همراه افراد تبعی آن ها و بهره مندی از مزایا و حمایت های سازمان تأمین اجتماعی خبر داد.
وی با اشاره به قوانین و مقررات مربوط به بیمه ایرانیان خارج از کشور عنوان نمود که کلیه ایرانیان ساکن در سایر کشورها اعم از  شاغل، غیرشاغل و دانشجو می توانند با داشتن شرایط سنی خود را بیمه نمایند و در صورتی که دارای سوابق قبلی هستند نسبت به تداوم بیمه پردازی اقدام نمایند.

  ایشان خاطر نشان ساختند که هموطنان عزیز می توانند به صورت مراجعه خود یا وکیل قانونی به یکی از شعب سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور یا از طریق سامانه اعلام درخواست بیمه ایرانیان خارج از کشور در سایت رسمی سازمان به نشانی tamin.ir و اداره کل اتباع به نشانی mss.tamin.ir تقاضای بیمه ایرانیان خارج از کشور را اعلام نمایند. علاوه بر آن به منظور تسهیل و تسریع در فرایندهای امور بیمه ای مخاطبین، در حال حاضر 21 کارگزار رسمی برون مرزی تأمین اجتماعی در اقصی نقاط جهان فعالیت می کنند و پاسخگوی متقاضیان می باشند.

دکتر خزاعی در ادامه اظهار داشتند کلیه هموطنان ساکن در خارج از کشور می توانند بدون  حضور در کشور با مراجعه به کارگزاران رسمی برون مرزی در سراسر جهان به صورت رایگان و با انتخاب نرخ 14% دستمزد بابت مزایای بازنشستگی و بازماندگان یا 18% برای بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان نزد سازمان تأمین اجتماعی، بیمه شده و از خدمات تأمین اجتماعی برخوردار گردند. همچنین در صورت تمایل می توانند با انتخاب 9% سهم درمان از مزایای درمانی داخل کشور همانند سایر بیمه شدگان بهره مند شوند.

مدیر کل اتباع در بخشی از برنامه به پرسش ها و ابهامات ایرانیان خارج از کشور در زمینه بیمه تأمین اجتماعی و نقل و انتقال سوابق، درخواست مستمری های بازنشستگی و بازماندگان پاسخ دادند. در ادامه نیز کارگزاران رسمی برون مرزی تأمین اجتماعی در کشور امارات متحده عربی  آقای سیامک آذری و در کشور کانادا شهر تورنتو آقای  مهدی ذوالنوریان در خصوص جمعیت ایرانیان مقیم، مزیت های این طرح برای هموطنان و همچنین دستمزد مبنای کسر حق بیمه، بیمه  ایرانیان خارج از کشور که بین 1/5 برابر حداقل دستمزد و حداکثر دستمزد مصوب شورای عالی کار می باشد، توضیحاتی را بیان نمودند.

 

 

۹ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۱۸
تعداد کلیک: ۱۷۵

نظرات بینندگان


نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 5000