۲ بهمن ۱۳۹۸ | Jan 22, 2020
 
به شبکه جهانی جام جم خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مرکز اسلامی امام علی (ع) استکهلم

مرکز اسلامی امام علی (ع) استکهلم
مرکز اسلامی امام علی استکهلم، مرکزی مستقل، دینی و مردمی است که توسط جمعی از مسلمانان و پیروان مکتب اهل بیت (ع) در ۱۹۹۷ میلادی تاسیس شد. این مرکز هیچ گونه وابستگی به دولت و یا نهاد خاصی ندارد و اداره آن با تکیه بر اسلام و قوانین کشور سوئد صورت می‌گیرد.

 

هیئت مدیره مرکز اسلامی امام علی(ع) را تنی چند از افراد با سابقه مرکز تشکیل می‌دهند.این مرکز اسلامی علاوه بر برنامه‌های ثابت خود همچون برگزاری منظم نمازهای جماعت، نماز جمعه،دعای کمیل و غیره در مناسبتهای مختلف سال نیز دارای برنامه‌های گوناگون فرهنگی است که همواره با استقبال مسلمانان و بالاخص شیعیان مقیم سوئد همراه بوده است. از دیگر اهداف مرکز ایجاد همکاری با نهاد‌های مختلف کشور سوئد برای تسهیل هم پیوستگی مسلمانان و شیعیان مقیم با فرهنگ سوئدی است.

برگزاری کنفرانس‌ها و سمینارهای فصلی و سالانه که به اسلام و وضعیت مسلمانان سوئد و اسکاندیناوی می‌پردازد، از دیگر فعالیت های این مرکز می‎باشد.

برنامه‌ها و فعالیت‌های این مرکز معمولا به سه زبان فارسی، عربی و سوئدی برگزار می‌گردد. مرکز اسلامی امام علی (ع) بخش اداری نیز دارد که وظیفه آن انجام عقد یا طلاق شرعی، صدور گواهی‌های مختلف و دیگر خدمات است.

این مرکز همچنین طی روزهای شنبه و یکشنبه کلاس‌های مختلف آموزشی و پرورشی برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌کند.

۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۴۵
تعداد کلیک: ۲۶۶

نظرات بینندگان


نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 5000  


کلیه حقوق متعلق به شبکه جهانی جام جم می‌باشد.