۲ بهمن ۱۳۹۸ | Jan 22, 2020
 
به شبکه جهانی جام جم خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مسجد امام حسین (ع) دبی

مسجد امام حسین (ع) دبی
مسجد امام حسین (ع) در سال 1363 ش در زمینی به مساحت 6000 متر مربع، روبروی بیمارستان ایرانیان واقع در منطقۀ جمیرا ، خیابان الوصل ، با مساعدت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و شیعیان خیّر مقیم امارات و با پی گیری حجت الاسلام و المسلمین برقعی نماینده وقت حضرت امام خمینی (ره) در امارات بنا گردید
مسجد امام حسین (ع) در یک نگاه
 
 
 
 
   
مسجد امام حسین (ع) در سال 1363 ش در زمینی به مساحت 6000 متر مربع، روبروی بیمارستان ایرانیان واقع در منطقۀ جمیرا ، خیابان الوصل ، با مساعدت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و شیعیان خیّر مقیم امارات و با پی گیری حجت الاسلام و المسلمین برقعی نماینده وقت حضرت امام خمینی (ره) در امارات بنا گردید و طی سالهای بعد با پی گیری نمایندگان مقام معظم رهبری ، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در امارات ،  تکمیل و توسعه داده شد . مجموع ابنیه مسجد 2500 متر مربع است که شامل صحن مسجد (4 سالن)، بخش اداری، کتابخانه، محل عرضه محصولات فرهنگی،  سرویس بهداشتی و بخش های مختلف اداری ، فرهنگی و اجتماعی می‌باشد که به ارائه خدمات می پردازند.
 پس از حجت الاسلام و المسلمین برقعی، به ترتیب حجج اسلام مروی حکیم ، اکبریان و شاهچراغی به عنوان نمایندگان رهبری تا سال 1388 در مسجد امام حسین (ع) اقامه جمعه و جماعت کردند .
 در اسفندماه سال 1388 مقام معظم رهبری ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود مدنی بجستانی را به عنوان نماینده خویش در امارات و امام جمعه دبی منصوب کردند و ایشان تا بهمن ماه 1395 در این حوزه مشغول فعالیت بودند.
 در مسجد امام حسین با اشراف و مدیریت نماینده مقام معظم رهبری فعالیتهای گوناگون دینی ، فرهنگی و اجتماعی برگزار می شود که با مراجعه به بخشهای مختلف پایگاه اینترنتی آن می توانید با آنها آشنا شوید .
۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۲۴
تعداد کلیک: ۴۴۹

نظرات بینندگان


نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 5000  


کلیه حقوق متعلق به شبکه جهانی جام جم می‌باشد.