۲ بهمن ۱۳۹۸ | Jan 22, 2020
 
به شبکه جهانی جام جم خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مرکز اسلامی انگلیس

مرکز اسلامی انگلیس
مرکز اسلامی انگلیس (به انگلیسی Islamic Centre of England) از مراکز مهم تبلیغی شیعه در کشور انگلیس است که به امور تبلیغی و آموزشی قرآن، اصول و فروع دین و برگزاری مجالس و محافل مذهبی می‌پردازد.
 

 

شروع فعالیت و اقدامات

مرکز اسلامی انگلیس (Islamic Centre England - London) همزمان با مبعث پیامبر در سال ۱۳۷۷ هجری شمسی برابر با ۲۷ رجب ۱۴۱۹ هجری قمری و مصادف با ۱۹۹۸ میلادی به عنوان یک مؤسسه خیریه آغاز به کار نمود. این مرکز همانند دیگر مراکز اسلامی در انگلستان به امور تبلیغی و آموزشی قرآن، اصول و فروع دین و برگزاری مجالس و محافل مذهبی پرداخته و به لحاظ امکانات و تنوع برنامه‌های مختلف از موفق‌ترین و فعال‌ترین کانون‌های تجمع شیعیان به ویژه ایرانیان محسوب می‌گردد. این مرکز در مواقع خاص همچون شب‌های قدر و ایام سوگواری ماه محرم، پذیرای روزانه هزاران نفر از شیفتگان اهل بیت(ع) است.
برگزاری اجلاس‌ها
مرکز اسلامی انگلیس با همکاری دیگر مؤسسات عمده اسلامی در لندن، هر ساله اجلاس‌ها و گردهمایی‌های مختلفی را ترتیب می‌دهد که علمای اسلامی از مذاهب به گفت و گو و تبادل نظر می‌پردازند. این نشست‌ها که با هدف شائبه‌زدائی و رفع شبهات و سوء شناخت از اسلام برپا می‌شود، همواره از استقبال سازمان‌ها و گروه‌های مسلمان برخوردار بوده است.
این مرکز در کنار فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغات مذهبی و برگزاری مجالس متنوع، کانون مراجعات روزمره شیعیان و خصوصا ایرانیانی است که برای طرح سؤالات شرعی و احوال شخصیه از قبیل اجرای صیغه ازدواج و طلاق و مشاوره خانوادگی به آنجا مراجعه می‌نمایند.
مراکز زیرمجموعه
چند مؤسسه فرهنگی - آموزشی نیز از دیگر حوزه‌های تابع مرکز اسلامی انگلیس به شمار می‌آیند که‌دار القرآن الکریم، انجمن جوانان الفجر و مؤسسه مطالعات اسلامی از جمله آنها می‌باشد.
مؤسسه مطالعات اسلامی (IIS) با همکاری دیگر مراکز تحقیقی، مطالعاتی اسلامی در دانشگاه‌های بریتانیا به تقویت مبانی علمی و انتشار مقالات و رساله‌های تحقیقی می‌پردازد. تاکنون چندین جلد از تألیفات امام خمینی و شهید مطهری پس از ترجمه به زبان انگلیسی از سوی این مرکز چاپ و منتشر شده است.
ریاست مرکز
ریاست مرکز اسلامی انگلیس در سال‌های نخست تأسیس، برعهده محسن اراکی و عبدالحسین معزی بود و در حال حاضر (ابتدای سال ۱۳۹۴ شمسی) برعهده محمدعلی شمالی است.
۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۵۱
تعداد کلیک: ۲۶۶

نظرات بینندگان


نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 5000  


کلیه حقوق متعلق به شبکه جهانی جام جم می‌باشد.