۲۹ شهریور ۱۳۹۸ | Sep 20, 2019
 
به شبکه جهانی جام جم خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

عوامل تولید

تهیه کننده و کارگردان:

حافظ صفری

مدیر تولید: محسن محمدیان شمالی

مدیر تصویر برداری:  وحید بیوته

تصاویر هوایی: مسلم کریمی

تدوین، صداگذاری، اصلاح رنگ و گرافیک: مجید رئوفیان

تحقیق و نگارش: بنیامین سربندی

گوینده متن: یاسر شریف

دستیاران تصویر:

غلامرضا رضایی، میلاد بایرامی

صدابرداران: سعید علایی، مالک خضری،مرتضی سامانی

عکاسان پشت صحنه: خدر رمضانی، هیرش محمدنژاد

گالری عکس

معرفی برنامه

 

 

 

 مجموعه مستند « مردمان لب رود »

مردمان لب رود به طور خاص به موضوع رودخانه های غرب کشور پرداخته و تاثیری که این منابع جاری آب بر فرهنگ و آداب رسوم اهالی این منطقه گذاشته را مورد بررسی قرار می دهد . آثار تاریخی به جا مانده از تمدن های حاشیه رودها را مورد مطالعه قرار داده و در حد توان به بازساری برخی از سنت های پیشینیان این مناطق می پردازد .

این مستند در بخش های مختلف کشور تولید می شود و استان های آذربایجان غربی ، کرمانشاه ، کردستان ، ایلام و بخش هایی از استان خوزستان و لرستان را در بر می گیرد .

مستند مردمان لب رود در 13 قسمت 55 دقیقه ای کاری است از شبکه جهانی جام جم که با مشارکت وزارت نیرو و شرکت توسعه منابع آب نیروی ایران و به تهیه کنندگی حافظ صفری برای پخش در ایام نوروز 1397 تهیه و تولید شده است.

   

 

تهیه کننده و کارگردان برنامه

حافظ صفری

 حافظ صفری فعالیت حرفه ای خود را در سال 1375 به عنوان گزارشگر رادیویی در مرکز ایلام آغاز نمود. پس از راه‌اندازی شبکه استانی سیما به کارگردان ویدئو تغییر شغل داد و حاصل فعالیتش در سیما، ساخت 2 سریال طنز محلی و حدود 6 هزار دقیقه برنامه روتین بود که شاخص‌ترین آنها، سفر به شهرستان‌های استان با عنوان «دیار مهربانی» مورد توجه مخاطبان قرار گرفت که علاوه بر تهیه و کارگردانی، اجرای آن را نیز به عهده داشت.