اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پروفسور فرهود میهمان جام جم شدند .

جمع ایرانی ، سفره آسمانی ، چهارشنبه 10 اردیبهشت ماه ( 29 آوریل 2020 ) میزبان پرفسور فرهود(پدرعلم ژنتیک ایران و از نخبگان علمی کشور ) می باشند .

پروفسور داریوش فرهود در تاریخ چهارم فروردین ماه 1317 در تهران ( خیابان سیروس از محله های قدیمی تهران) دیده به جهان گشود. پدر ایشان، زنده یاد محمد فرهود، از جمله فرهیختگان این زادبوم بودند و به عنوان: دبیر فارسی و عربی، رییس دبیرستان و مدرس دانشگاه، فعالیت داشتند.

از آنجا که داریوش در خانواده ای ادب دوست به دنیا آمده بود از همان دوران کودکی با آثار شعرای بزرگی همچون: حافظ، عسجدی، منوچهری، عنصری، پروین اعتصامی و از همه بیشتر سعدی، آشنا و به آنها علاقمند شد. داریوش از دوران نوجوانی اشعار فردوسی، مولانا و حافظ را می خواند اما، کسی که بیشترین تاثیر را در وی داشت و حتی در نگارش و انشا نیز از وی الگو می گرفت استاد سخن سعدی شیرازی بود. در کنار ادبیات، داریوش گرایش ویژه ای به پزشکی داشت. به طوریکه از همان دوران دبیرستان، در این زمینه مطالعه می کرد و یک داروخانۀ کوچک در خانه گردآوری کرده بود تا اگر کسی بیمار شد بتواند به او کمک کند. از آنجا که عموی داریوش ( دکتر فرهود) نیز پزشکی سرشناس بود و به عنوان رییس بهداری تبریز، شاغل بود، علاقمندی داریوش به پزشکی روز به روز افزایش یافت.

داریوش فرهود، در اواخر آذرماه 1336 برابر با اواسط ماه دسامبر وارد فرودگاه فرانکفورت شد و از آنجا با قطار به شهر ماینس رفت. 12 سال از جنگ جهانی دوم می گذشت و هنوز چهرۀ شهرها، رنگ و بوی جنگ را از دست نداده بود.

دکتر فرهود در اوایل اردیبهشت ماه 1351 به ایران بازگشت و در طول فعالیت خود خدمات گوناگونی را در سطح آموزشی، پژوهشی، برنامه ریزی، فرهنگی ، اطلاع رسانی و آموزش همگانی ارائه نمودند. از مهم ترین خدمات پژوهشی ایشان می توان به کشف Transferin B- Iran و نیز کشف نوعی بیماری به نام Sever Multiple Sclerosis (Farhud Type) که شجره¬نامه آن بزرگترین شجره¬نامه در دنیای پزشکی است، اشاره کرد.

زمینه های فعالیت علمی پروفسور داریوش فرهود عبارتند از:

ژنتیک پزشکی، ژنتیک جمعیت های انسانی، مشاورۀ ژنتیک و تشخیص پیش از تولد، اخلاق در علوم و فناوری به ویژه ژنتیک پزشکی، انسان شناسی، سبک زندگی، پزشکی و بهداشت سالمندان.

پروفسور داریوش فرهود ، چهارشنبه 10 اردیبهشت ، در بخش سفره آسمانی ، همراه بینندگان جام جم بوده و دکتر اقبالی نسب با ایشان گفتگو خواهند کرد .

ضمنا در بخش جمع ایرانی از حمیدرضا مختاری ( خواننده) ،دعوت شده است .

مجریان امشب فریبا باقری و مسعود روشن پژوه میباشند .

جمع ایرانی، سفره آسمانی در ایام ماه مبارک رمضان، هرشب ساعت 22:00 به وقت تهران از جام جم پخش شده و روز بعد در ساعت های 04:00 و 15:45 دقیقه باز پخش می شود .

لطفا نظرات و پیشنهادات خود ، پیرامون برنامه های جام جم را از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید .

تلفن بین المللی 46812400444+

شماره شبکه های اجتماعی 9108993934 98+

ایمیل امور مخاطبان   mokhatab@jjtvn.ir

..........................................

اطلاعات زندگینامه پروفسور فرهود از سایت کلینک ایشان تلخیص شده است .

 

آخرین اخبار

روز خود را با روز خوش، خوشتر کنید طرز تهیه باقلوای آلبالو در خانه مهر جمع جهانگردان در جمع ایرانی راهنمای جامعه پذیری و زندگی شادمانه در روز خوش نوجوانان هنرمند در جمع ایرانی تازه های قوانین سربازی از زبان مشاور اصول شناخت شخصیت در جمع ایرانی تازه های ورزش کشور در ورزش ایران روایت سرزمین مادری از استان اردبیل تحلیل کنکاش از حضور نفت کشهای ایرانی در ونزوئلا نوای خوش موسیقی اقوام ایرانی در جمع ایرانی طرز تهیه لومین سبزیجات در خانه مهر راهکارهای روانشاسی خانواده در روزخوش ورزشکاران و پهلوانان در جمع ایرانی شناخت و معرفی راههای درمان بیماریهای گوارش در خانه مهر شاهنامه خوانی در جمع ایرانی گفتگو از فلسفه دین در رواق پیشگیری از ضایعات پوستی در کرونا یک روز خوش با فناوری اطلاعات مولانا و مقام فنا در غزلهایش جمع ایرانی همراه خیرین شناخت و راهکارهای درمانی سردرد در خانه مهر داستان های روزخوش از کرونا و کاریکاتور طرز تهیه کیک تیرامیسو در خانه مهر روزخوش با عید می آید جمع ایرانی با عطر عید می آید گفتگو با جوان ترین لژیونر فوتبال بانوان در ورزش ایران مشاور پاسخگوی پرسش های حقوقی شما یاد یاران در جمع ایرانی، سفره آسمانی آوای ترنم جام از شبکه جهانی جام جم حکایت جام جم و شب قصه سرزمین مادری گلستان می شود هنرمندان همراهان جمع ایرانی، سفره آسمانی حفظ و گسترش فضای عاطفی خانواده در خانه مهر فلسطین را فراموش نخواهیم کرد نکته های خانه مهر برای تنظیم هوشمندانه قراردادها بمناسبت روز اهدا ی عضو، هم ایرانی، هم آسمانی بررسی اهمیت روز قدس در برنامه کنکاش گفتگو در باره بیماریهای قلب و عروق در خانه مهر عطر هنر و مناجات در جمع ایرانی، سفره آسمانی نگاه جدی روز خوش به ساختارهای جمعیت در ایران راهکارهای مدیریت خاطره و سلامت روان در روزخوش داستان یک مستند از جمع ایرانی، سفره آسمانی تصویری از شکوه خیام در آنچه خودداشت پای کرونا به اهدای عضو هم باز شد جهش خانه مهر برای جهش تولید درباره سلولهای بنیادی بیشتر بدانیم سیمای هنر در روز خوش میراث دار تمدن ایرانی در برنامه روز خوش سوال شما و پاسخ مشاور

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

;