اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

جام جم بهار را به خانه های بینندگانش برد

شبکه جهانی جام جم در لحظات آغاز سال 1400 و ایام عید نوروز با دو برنامه همیشه آبی همیشه پارس و صدای پای بهار با بینندگانش همراه شد .

شبکه جهانی جام جم آئین تحویل سال 1400 را در ویژه برنامه و فضایی متفاوت و جذاب به نمایش گذاشت. دو برنامه «صدای پای بهار» در استودیوی ایرانیان تهران و «همیشه آبی همیشه پارس»

از روی آبهای نیلگون خلیج فارس در تعاملی مثال¬زدنی و رفت و برگشت¬های حرفه¬ای و حساب¬شده به مدت 8 ساعت و نیم، ضمن ایجاد ساعاتی پر نشاط، مفرح و نوروزی برای ایرانیان و فارسی¬زبانان سرتاسر دنیا، بخش¬های مختلف و متنوعی را تقدیم مخاطبان کردند. در برنامه «همیشه آبی همیشه پارس»، اجرای متفاوت خانم نسرین مقانلو و آقایان دکتر رشید کاکاوند و پژمان بازغی به جذابیت ویژه برنامه سال تحویل شبکه جهانی جام¬جم افزود. بویژه اینکه همراهان این کشتی هنرمندان، بازیگران و خوانندگان نامداری چون نرگس محمدی، علی اوجی، لاله اسکندری، سالار عقیلی، مجتبی کبیری، حمید حامی، هادی¬ آئین¬طلب و ... بودند. بهره¬گیری خلاقانه از امکانات فنی و فرستنده و تصویربرداری¬های زیبایی 360 درجه¬ای که از هوا، روی کشتی و زیر دریا صورت گرفت و سفره هفت-سین چیده شده در بستر دریا را به خوبی نمایش گذاشت، فرصت بی بدیلی را برای بازنمایی امنیت خلیج همیشه فارس و یادآوری تاریخ چندین هزار ساله نام ماندگار خلیج فارس فراهم آورد. در این برنامه علاوه بر تبریک عید نوروز توسط سفرای کشورهای فارسی زبان و برخی کشورهای منطقه، میهمانان دیگری نیز حضور داشتند. از جمله میهمانان ویژه این کشتی آقای دکتر نور محمد ناروف پِژوهشگر حوزه زبان فارسی از تاجیکستان، استاد محمدکاظم کاظمی و خانم زینب بیات از شعرای افغانستانی بودند که ضمن تشریح آداب و رسوم نوروز در این دو کشور، از اشتراکات فرهنگی، هویتی و زبانی سه کشور ایران، افغانستان و تاجیکستان سخن گفته و بر ضرروت پیوند و همبستگی هر چه عمیق¬تر کشورهای واقع در حوزه تمدنی زبان فارسی تأکید کردند. علاوه بر اینکه صدای پرطنین خواننده نامدار کشورمان سالارعقیلی از روی آبهای خلیج فارس با اجرای قطعه «شکوه پابرجا»، و نیز ادعای تحویل سال لحظاتی ماندگار را به ثبت رساند پخش کلیپ¬های متعدد با مضامین نیمه شعبان، گرامیداشت سردار شهید قاسم سلیمانی، شهید دکتر فخری¬زاده و شهدای مدافع سلامت بُعد محتوایی بسیار خوبی به این برنامه داد.

اما این تنها گوشه¬ای از زیبایی¬های ویژه برنامه تحویل سال 1400 در شبکه جهانی جام¬جم بود.

در تهران نیز ویژه برنامه «صدای پای بهار» در تعامل مستمر با ویژه برنامه «همیشه آبی همیشه پارس» بخش های بسیار متنوع و جذابی را تقدیم ایرانیان و فارسی زبانان کرد.

دکور کاملاً ایرانی، گروه های موسیقی قومی و محلی، سفره هفت سین چشم انداز، تبریک نوروز توسط کشورهای فارسی زبان و قهوه خانه سنتی جای گرفته در استودیوی بیرونی، جملگی این پیام را به همراه داشت که «صدای پای بهار»، «صدای پای فرهنگ و سنت های ایرانی» برای ایرانیان فارسی زبانان سرتاسر جهان است. حضور مجریان توانمندی چون مسعود روشن¬پژوه، پدرام کریمی و اردشیر منظم به همراه دکتر محمد علی حسینیان ادیب و استاد سخن که اجرای خود را با روایات، احادیث، اشعار، مثل ها و متون حکیمانه نویسندگان قدیم و جدید مزین می کرد جلوه ای خاص به محتوا و جذابیت های شنیداری برنامه بخشیده بود. بویژه که ارتباط زنده با حرم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و توسل به ایشان در لحظه سال تحویل فضای معنوی خوبی را در برنامه حاکم ساخت.

حضور گرم و صمیمانه هنرمندان پرطرفداری چون مرجانه گلچین و مهران رجبی در کنار گروههای موسیقی قومیت های مختلف ایرانی و نیز چندین اجرای گروه خیمه شب بازی در استودیوی ایرانیان نیز از دیگر بخش های ویژه برنامه «صدای پای بهار»، بود. در تمام مدت پخش ویژه برنامه سال تحویل شبکه جهانی جام جام، پیام های تبریک و شعرخوانی های ایرانیان و فارسی زبانان سرتاسر جهان به تناوب پخش گردید.

با توجه به استقبال مخاطبان از برنامه «همیشه آبی همیشه پارس» این برنامه به مدت ده شب از چهارم تا چهاردهم فروردین نیز هر شب به طور زنده با اجرای خانم شمیم علیزاده و آقای محمد مسعودی روی آنتن رفت و فضای شاد نوروزی را در تمام روزهای این عید سعید تداوم بخشید. برنامه بوی بهار به تهیه کنندگی آقای امیر فکری نیز به مدت 7 شب میهمان خانه های ایرانیان و فارسی زبانان سرتاسر بود. برنامه فیلمخانه نیز با حضور منتقدان و کارشناسان، علاوه بر پخش 10 فیلم مستند نوروزی، به معرفی و تحلیل این مستندها پرداخته است که مخاطبان زیادی را به سوی خود جلب کرد.

برنامه شاد جمع ایرانی نیز همچون گذشته در ایام نوروز با اجرای آقایان مسعود روشن پژوه، مهبد قناعت پیشه و خانم فریبا باقری بخش های متنوع و جذابی را تقدیم مخاطبان کرده و آئین¬های نوروزی را به زیبایی در قاب تصویر به نمایش گذاشت. اما کودکان ایرانی و فارسی¬زبان خارج کشور نیز در

15 روز اول فروردین شاهد فضای متفاوت برنامه «فرزندان ایران» بودند. برنامه¬ای که با حضور میهمانان هنرمند و نیز شخصیت¬های جدید عروسکی، علاوه بر ایجاد فضایی پر نشاط برای کودکان، به شیرین¬ترین و ساده¬ترین شکل موضوعات مرتبط با آئین¬های نوروز، هوّیت ملی، زیبایی¬های وطن و شیرینی¬زبان فارسی بیان گردید

آخرین اخبار

تشریح گوشه ای از توانمندیهای دفاعی کشور در کنکاش ماه دستان میزبان طبیب جان و روح نگاهی بر قایقرانی بانوان در ورزش ایران طرز تهیه مرغ کنجدی در خانه مهر دکتر احمدی میهمان ماه دستان تشریح موج چهارم کرونا در خانه مهر آموزش ساندویچ ماهی در خانه مهر رمضان ماه خدا پرتو معرفت از جام جم نمای ماه دستان از سیمای جام جم خانه مهر از جراحی های سرطان در کودکان می گوید تشریح رابطه کرونا با دردهای شایع گوش و بینی پرویز شفیع زاده میهمان جمع ایرانی گفتگو های حقوقی در خانه مهر شناخت راهکارهای حفاظت از سرمایه در روزخوش شکوه هنر در جمع ایرانی تشریح قوانین اسناد رسمی در مشاور سیروس کهوری‌نژاد میهمان جمع ایرانی بررسی مذاکرات ایران و ۴+۱ در وین نگاه ورزش ایران به والیبال کاظم راست گفتار میهمان جمع ایرانی آموزش تهیه حمص و مزه پنیر در خانه مهر با روزخوش از گیاهان آپارتمانی بیشتر بدانید سپیده خداوردی به جمع ایرانی می آید گفتگو درباره نوزادان و کرونای انگلیسی در خانه مهر وحید شیخ زاده میهمان جمع ایرانی تغذیه، سلامت و ماه مبارک رمضان راهنمای خلاقیت در خانه مهر جمع ایرانی میزبان خسرو امیر صادقی راهنمای فن بیان در روزخوش طرز تهیه کیک قهوه در خانه مهر جام جم بهار را به خانه های بینندگانش برد خلاصه برنامه کنکاش در 14 فروردین ماه شیوا خسرو مهر میهمانان جمع ایرانی تاثیر ادبیات طنز در ایجاد حال خوب طرز تهیه نان توت فرنگی در خانه مهر بابک نوری میهمان برنامه جمع ایرانی پرورش هوش اقتصادی در روزخوش مشاور از قاچاق کالا و ارز می گوید شهرام عبدلی میهمان جمع ایرانی تحلیل و بررسی سند ۲۵ ساله ایران و چین در کنکاش هنرمندان میهمانان همیشه آبی همیشه پارس اصغر سمسارزاده میهمان جمع ایرانی حضور دکتر محمد علیزاده رئیس پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران در همیشه ابی همیشه پارس نکته های مشاور درباره داوری در قراردادها دعوت جمع ایرانی از بیوک میرزایی سولماز حصاری در همیشه آبی همیشه پارس بررسی قوانین جدید چک در مشاور جمع ایرانی میزبان جعفر دهقان بهار در شعر فارسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها