اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

صبح پارسی در عید سعید غدیرخم، ویژه برنامه ای شاد و ۹۰ دقیقه ای را به روی آنتن جام جم برد.

محسن میرزازاده از کار روی قطعه ای با موضوع علی(ع) خبر داد و گفت اولین اجرای این قطعه را در صبح پارسی انجام خواهد داد.

این برنامه صبحگاهی بخش های متنوع و مختلفی دارد. در بخش اول برنامه اعلایی مربی ورزش به همراه همکارانش، تمرینات ورزشی را به بینندگان آموزش دادند و از آنها خواستند تا در انجام تمرینات ورزشی همراهشان باشند.

در بخش بعدی برنامه که میز خبر نام دارد ، خبرهای جالب روز دنیا بررسی شد. در این روزها که بازی های المپیک در جریان است، میز خبر بخشی را به بررسی خبرها و حواشی این بازی ها اختصاص داده است. در میز خبر امروز، حواشی خواستگاری مربی شمشیربازی تا کتک خوردن رییس جمهور تاجیکستان خوانده شد.

به مناسبت عید غدیرخم، پخش زنده ای از نجف و حرم حضرت علی (ع) نیز در برنامه پخش شد که حال و هوایی معنوی به صبح پارسی بخشید.

صبح پارسی در ویژه برنامه عید غدیرخم، میزبان یکی ازخوانندگان مطرح کشور بود. محسن میرزازاده، خواننده محبوب و آیینی کشورمان به همراه گروه رقص آیینی خودش در این قسمت حضور پیدا کرد و قطعاتی را با زبان شیرینی کرمانجی اجرا کرد.

میرزازاده در بخشی از صحبت هایش به سابقه حضور کرمانج ها در خراسان اشاره کرد و گفت که کرمانج ها به دستور شاه عباس و برای دفاع از مرزهای ایران به خراسان مهاجرت کردند و در همین منطقه ساکن شدند. او در ادامه گفت در حال حاضر کرمانج ها در مناطقی از مشهد تا جنگل های گلستان ساکن هستند و دو سوم از کردهای جهان را کرمانج ها تشکیل می دهند و کرمانجی شاخه ای از زبان کردی است.

میرزازاده درباره آداب و رسوم کرمانج ها در اعیاد هم گفت که رقص و پایکوبی و انجام مراسمات شاد یکی از آداب و رسوم مردم کرمانج در همه اعیاد بزرگ است.

این خواننده مردمی که در تمامی اجراهایش با لباس محلی کرمانج حاضر می شود، قیمت این لباس ها را چند ده میلیون عنوان کرد و گفت که همگی از صنایع دستی مردم کرمانج است.

میرزازاده داستان یکی از قطعه هایش با نام شوان را نیز در صبح پارسی تعریف کرد و گفت که درباره عشق مادر با پسرش و به زبان کرمانجی است.

محسن میرزازاده در پایان صحبت هایش از کار روی قطعه‌ای با موضوع حضرت علی (ع) خبر داد و گفت که اولین اجرای این قطعه را در صبح پارسی خواهد داشت.

برنامه صبحگاهی صبح پارسی، به تهیه کنندگی علیرضا نظارت روزهای دوشنبه تا جمعه ساعت 9:00 بوقت تهران برابر با 06:30 به وقت وین روی آنتن زنده شبکه جهانی جام جم می رود.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را، درباره برنامه های جام جم از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید .

تلفن بین المللی 46812400444
شماره شبکه های اجتماعی 9108993934 98
ایمیل امور مخاطبان mokhatab@jjtvn.ir

آخرین اخبار

پایان هفته با آیتمهای متنوع خانه مهر تیرانداز طلایی به جام جم می آید مربی برجسته نینجستو و استاد نامی خوشنویسی در شب نشینی مربی دختران نینجا مهمان «شب نشینی» امشب تاثیر فرهنگ بر وضعیت گردشگری موضوع اصلی «صبح پارسی» فردا رقابت و انواع مثبت و منفی آن دانستنی هایی جالب درباره پروانه ها که تا کنون نشنیده اید خاطره مدال آور پارالمپیک وزنه برداری از اولین مدالش از استقلال لیزری تا آرزوی فرزاد موتمن قهرمان مدال آور پارالمپیک مهمان «صبح پارسی» فردا می شود کارگردان «چشم و گوش بسته» مهمان «شب نشینی» دوشنبه حال و هوای سینمای ایران در دوران کرونا کارشناسان خانه مهر و تازه ترین های هفته دولت جدید طالبان و حوادث پنجشیر صبح پارسی در روز سینما تبدیل سند منگوله دار به تک برگی سفر به شهر بهارنارنج ایران دولت جدید و اجلاس همسایگان افغانستان اعتقاد قلبیم باعث پیروزیم شد نوجوانان ایرانی از احساساتشان با پدربزرگها و مادربزرگها و تنهایی در خانه می گویند فرجام جنگ بانوی افتخار آفرین پارالمپیک مهمان «شب نشینی» امشب به جای اصطلاحات پزشکی باید برای افراد به زبان خودشان صحبت کنیم مصطفی اسدبیگی و امیر تاجیک مهمان های برنامه «شب نشینی» هجده شهریور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا از عوامل موثر بر خودکشی و راهکارهای پیشگیری از آن تا تاثیر معماری شهری بر ارتباطات بین فردی خواننده زیر آسمان شهر مهمان برنامه امشب مسافران موتورسوار و پزشک بازیگر مهمانان شب نشینی شدند شمشیربازی و والیبال؛ و کارشناسان این حوزه واکسن و میزان ایمنی ناشی از آن بررسی سبک زندگی ایرانی در «صبح پارسی» فردا امید روحانی به «شب نشینی» می آید از ابعاد شخصیتی جلال آل احمد تا تفاوت طب سنتی و طب رایج ناگفته های روح الله رستمی از ماجرای مصدومیت شدید دستش یک ماه مانده به پارالمپیک گرامی‌داشت روز جلال آل احمد در «صبح پارسی» فردا بهتاش فریبا مهمان «شب نشینی» سه شنبه شب برای ارتباط با آدم ها به فازمتر نیاز داریم! فلسفه تجمیع فیزیک اتمی و شعر در وجود باران نیکراه با دیدن «صبح پارسی» فردا یاد بگیریم خوش اخلاق باشیم باران نیکراه به «شب نشینی» می آید "سفیر" و "کاردار" سابق ایران در افغانستان میهمانان جام جم ارتش هم پای کار آمد اقتصاد و پس انداز مالی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا نحوه تنظیم اسناد را بدانیم سفر به شهر فرش و گلاب دره پنجشیر و روزنه امید سیر در طبیعت با میهمانان شب نشینی جمعه شب نشانه های خدا در "نوجوان ایرانی" زلزله، موضوع اصلی برنامه امشب «شب نشینی» با آرامش بر کرونا غلبه کنیم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها