اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سرمایه چیست؟

برنامه صبحگاهی صبح پارسی، با موضوع سرمایه گذاری در زندگی، میزبان دکتر سید فخرالدین نقیبی، مدیر و موسس شرکت های سرمایه گذاری بود.

نقیبی درباره تعریف سرمایه گفت که سرمایه از دیدهای متفاوت و متنوع معناهای مختلفی دارد‌ و هرکس تعریفی متفاوت ارائه می کند که همه این تعاریف درست است. اگر به فرض سرمایه را پول در نظر بگیریم، دارایی چیزی است که داریم مثل زمین یا  خودرو وقتی دارایی تبدیل به نقدینگی شود، ثروت است و وقتی با این ثروت بتوان ارزش آفرینی کرد و این ثروت سود و تداوم داشته باشد، سرمایه است.

او در ادامه گفت که نیت پاک را هم می توان سرمایه دانست و با استفاده از همین نیت پاک ارزش افزوده ایجاد کرد.

نقیبی درخصوص ورود واژه سرمایه و سرمایه گذاری در ایران گفت:" وقتی این واژه وارد کشور شد، به جای تبدیل شدن به علم، به ابزار تبدیل و فقط محدود به پول شد. شرکت ها بخش حسابداری را به مدیریت مالی تبدیل کردند و مدتی بعد از بخش های دیگر هم با سرمایه و سرمایه گذاری نگاه شد که بسیار درست است."

 

نقیبی درباره شکست و ضرر و زیان در کارآفرینی و سرمایه گذاری گفت که من هم شکست های بسیاری را تجربه کردم و از دل همین شکست و ضررها بود که توانستیم کار بهتری شروع کنیم. همان موضوعات برای ما تبدیل به تجربه هایی خوب شد. با چیزهایی که از شکست بدست آوردیم، الان می توانیم تصمیم گیری های بهتری داشته باشیم.

وی در پایان صحبت هایش مردم را به خواندن کتاب  اقیانوس آبی، اقیانوس قرمز دعوت کرد و گفت که سرمایه گذاری در ایران شبیه به اقیانوس آبی است.

بخش ورزش صبحگاهی، که یکی از قسمت های ثابت برنامه صبح پارسی است توسط مربیان مطرح تیم های ملی به روی آنتن رفت. در بخش میز خبر امروز هم اخبار مختلفی بررسی شد. این روزها المپیک در حال برگزاری است و حواشی آن برای همه مردم جذاب است. علیرضا حاجی روزبهانی هر روز با اخبار و حواشی جذاب المپیک و هدیه بیدی با اخباری جذاب از ایران و سراسر جهان در میز خبر حاضر می شوند.

برنامه صبحگاهی صبح پارسی از دوشنبه تا جمعه هر هفته از ساعت ۹ صبح به وقت ایران به مدت ۷۵ دقیقه به تهیه کنندگی علیرضا نظارت و ابراهیم ارجمندی و اجرای امیرمحمد زند و شمیم علیزاده به عنوان مجریان اصلی و هدیه بیدی و علیرضا حاجی روزبهانی مجریان میز خبر، با بخش های متنوع و مهمانانی از حوزه های مختلف از قاب شبکه جهانی جام جم مهمان خانه ایرانیان سراسر دنیا است.

آخرین اخبار

پایان هفته با آیتمهای متنوع خانه مهر تیرانداز طلایی به جام جم می آید مربی برجسته نینجستو و استاد نامی خوشنویسی در شب نشینی مربی دختران نینجا مهمان «شب نشینی» امشب تاثیر فرهنگ بر وضعیت گردشگری موضوع اصلی «صبح پارسی» فردا رقابت و انواع مثبت و منفی آن دانستنی هایی جالب درباره پروانه ها که تا کنون نشنیده اید خاطره مدال آور پارالمپیک وزنه برداری از اولین مدالش از استقلال لیزری تا آرزوی فرزاد موتمن قهرمان مدال آور پارالمپیک مهمان «صبح پارسی» فردا می شود کارگردان «چشم و گوش بسته» مهمان «شب نشینی» دوشنبه حال و هوای سینمای ایران در دوران کرونا کارشناسان خانه مهر و تازه ترین های هفته دولت جدید طالبان و حوادث پنجشیر صبح پارسی در روز سینما تبدیل سند منگوله دار به تک برگی سفر به شهر بهارنارنج ایران دولت جدید و اجلاس همسایگان افغانستان اعتقاد قلبیم باعث پیروزیم شد نوجوانان ایرانی از احساساتشان با پدربزرگها و مادربزرگها و تنهایی در خانه می گویند فرجام جنگ بانوی افتخار آفرین پارالمپیک مهمان «شب نشینی» امشب به جای اصطلاحات پزشکی باید برای افراد به زبان خودشان صحبت کنیم مصطفی اسدبیگی و امیر تاجیک مهمان های برنامه «شب نشینی» هجده شهریور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا از عوامل موثر بر خودکشی و راهکارهای پیشگیری از آن تا تاثیر معماری شهری بر ارتباطات بین فردی خواننده زیر آسمان شهر مهمان برنامه امشب مسافران موتورسوار و پزشک بازیگر مهمانان شب نشینی شدند شمشیربازی و والیبال؛ و کارشناسان این حوزه واکسن و میزان ایمنی ناشی از آن بررسی سبک زندگی ایرانی در «صبح پارسی» فردا امید روحانی به «شب نشینی» می آید از ابعاد شخصیتی جلال آل احمد تا تفاوت طب سنتی و طب رایج ناگفته های روح الله رستمی از ماجرای مصدومیت شدید دستش یک ماه مانده به پارالمپیک گرامی‌داشت روز جلال آل احمد در «صبح پارسی» فردا بهتاش فریبا مهمان «شب نشینی» سه شنبه شب برای ارتباط با آدم ها به فازمتر نیاز داریم! فلسفه تجمیع فیزیک اتمی و شعر در وجود باران نیکراه با دیدن «صبح پارسی» فردا یاد بگیریم خوش اخلاق باشیم باران نیکراه به «شب نشینی» می آید "سفیر" و "کاردار" سابق ایران در افغانستان میهمانان جام جم ارتش هم پای کار آمد اقتصاد و پس انداز مالی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا نحوه تنظیم اسناد را بدانیم سفر به شهر فرش و گلاب دره پنجشیر و روزنه امید سیر در طبیعت با میهمانان شب نشینی جمعه شب نشانه های خدا در "نوجوان ایرانی" زلزله، موضوع اصلی برنامه امشب «شب نشینی» با آرامش بر کرونا غلبه کنیم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها