اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

برای ارتباط با آدم ها به فازمتر نیاز داریم!

کارشناس روانشناسی برنامه «صبح پارسی» در برنامه شانزدهم شهریورماه درباره روش هایی برای خوش اخلاقی صحبت کرد.

برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح بر روی آنتن شبکه جام جم می رود، با موضوع اصلی خوش اخلاقی و روش هایی برای ارتباط خوب با دیگران بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه، بدون مرز و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت، امیر محمد زند و آلاء خامه یار با کامبیز کامکاری متخصص روانشناسی به گفت و گو نشستند.

کامکاری گفت: آدم های باهوش و خلاق دوست دارند مدیریت کمتری بر روی آن ها باشد تا خلاقیت خود را نشان دهند اگر کسی بخواهد این خلاقیت را برای چنین افرادی محدود کند فرد حالش بد می شود و از خوش اخلاقی به بداخلاقی می رسد. اخلاق خوب اکتسابی است اما خانواده هم بر روی آن بسیار موثر است.

وی درباره ضمیر ناخودآگاه تصریح کرد: شخصیت ما مثل یک ساختمان است که دو طبقه آن بیرون است و زیر زمین، پارکینگ و فندانسیون آن دیده نمی شود.عامل تعیین کننده شخصیت افراد عمق این شخصیت است یعنی همان ضمیر ناخودآگاه. اگر کسی ما را ناراحت کند احساس ناخوش آیندمان به او را به ضمیر ناخودآگاه منتقل می کنیم، هرچه این ضمیر پر شود در موقعیت های مختلف بروز و ظهور می یابد و نمی توان آن را کنترل کرد.

این روانشناس افزود: نباید هیچ حسی را سرکوب کرد ابتدا باید آن را کنترل کند و بعد درباره آن صحبت کنیم یا آن را بروز دهیم؛ اگر ناراحتی و حال بد یا خوشحالی و حال خوب است باید به صورت مدیریت شده به اشتراک گذاشته شود. در بسیاری از مواقع نه تنها احساس ناراحتی بیان نمی شود بلکه حرف های خوش آیندمان را هم نمی گوییم و وقتی کسی را از دست می دهیم حسرت می خوریم که ای کاش حرف هایم را به او می گفتم پس بهتر است در اولین فرصت با اطرافیانمان تماس بگیریم و حرف های نگفته مان و احساس خوبمان به آن ها را بگوییم.

کامکاری بیان کرد: برخی از افراد فاز مثبت دارند و برخی فاز منفی. همه ما برای ارتباط با آدم ها نیاز به فازمتری داریم تا فاز انسان ها را تشخیص دهیم و با افرادی بیشتر تعامل کنیم که با ما سنخیت داشته باشند نه اینکه وقتی فاز ما مثبت است با افراد منفی ارتباط بگیریم و یا برعکس.

وی اختلال اوتیستیک را معرفی کرد و ادامه داد: لذتی که گاهی انسان ها ناخودآگاه از آن بی بهره می مانند تعامل اجتماعی است؛ گرایش اوتیستیک یعنی تعامل نداشتن با دیگران که برخی به این گرایش دچار هستند و با دیگران ارتباط ندارند؛ این موضوع باعث می شود انسان دلش بگیرد. ارتباط با دیگران حال انسان را خوب می کند، به علاوه آن فکر خوب و تجسم خلاق می تواند به خوش اخلاق بودن انسان کمک کند. حتی در به کارگیری واژه ها در کلام هم می توان حال خوب یا بد را منتقل کرد. باید هنگام صحبت کردن واژه هایی را انتخاب کنیم که تصور مثبت به افراد می دهد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را، درباره برنامه های جام جم از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید .

تلفن بین المللی 46812400444
شماره شبکه های اجتماعی 9108993934 98
ایمیل امور مخاطبان mokhatab@jjtvn.ir

آخرین اخبار

سواد رسانه ای، موضوع محوری برنامه «صبح پارسی» فردا آموزش برنامه ریزی و مصرف صحیح به فرزندان، راهی برای تربیت نیروی انسانی اقتصادی روابط عاطفی اعضای خانواده چقدر میتواند در تحکیم مبانی بنیاد خانواده به ما کمک کند در ویژه برنامه «صبح پارسی» به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص) چه گذشت؟ تحکیم خانواده ایرانیان خارج از کشور در مشاور راهبردهای ایران و ونزوئلا در سند همکاری 20 ساله ویژه برنامه «صبح پارسی» فردا به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) ثبت لحظه ها و خوش شانسی در نگاه نوجوان ایرانی واکسن های رازی کووپارس و فخرا تا پایان آبان به سبد واکسیناسیون اضافه می شوند/ ظرفیت های سرشار واکسن سازی ایران عطر و بوی وحدت در کنار حرم رضوی بررسی شیوه هایی برای پاسداشت زبان فارسی در برنامه «صبح پارسی» فردا تاثیر شگرف تحریم ها علیه ایران بر صنعت خودروسازی/ جدال کوهنورد اصفهانی با مرگ برای صعود به قله اورست موضوع های این هفته ورزش ایران، شطرنج بانوان و رونامه¬نگاری ورزشی روز کوهنوردی و روز صنعت موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا برای مبارزه با افسردگی در فصل پاییز چه کنیم؟/ از صفر تا صد یک پرواز و نقش برج مراقبت در آن پاسداشت هفته وحدت در جام جم شب نشینی با عطر و بوی وحدت در خراسان شمالی؛ کنترل هوایی در فرودگاه ها موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا قبل از ایجاد زیرساخت های ورزشی برای جامعه نیازسنجی کنیم/ وحدت، عامل اقتدار اسلام و کوری چشم دشمنان است همراه با مذاهب و قومیت ها به مناسبت هفته وحدت در برنامه شب نشینی جام جم جشن آغاز هفته وحدت در برنامه «صبح پارسی» فردا ورزش چطور به خلاقیت کمک می کند؟/ معنی پینوکیو که تا کنون به آن فکر نکرده ایم ورزش در کودکان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا رییس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب میهمان کنکاش بود بررسی قوانین تابعیت در برنامه مشاور نگاهی به آداب ورسوم اهل تسنن و تشیع در هفته وحدت از لنز دوربین شب نشینی کنکاش با موضوع هفته وحدت به روی آنتن می رود شب نشینی به بهانه روز جهانی عصای سفید السلام علیک یا صاحب الزمان (عج) یک نابینا چطور خواب می بیند؟/ صفات خدا، پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) را در وجود خود زنده کنیم رامین ناصر نصیر به «شب نشینی» می آید پای پلیس به شب نشینی باز شد والیبال بانوان و کشتی آزاد دو موضوع مورد بحث ورزش ایران حال و هوای شهادت پدر امام عصر (عج) در برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر سریال پدر مهمان «شب نشینی» امشب استفاده از تکنولوژی راه مناسب سازی شهر برای معلولان روایت بازیگری و بسکتبال در شب نشینی نحوه طراحی شهری برای نابینایان، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا دوران طلایی درمان بیماری را با مراجعه نکردن به پزشک از بین نبریم سادیای گاندو۲ مهمان «شب نشینی» امشب شهریاری در شب نشینی از مافیای هنر گفت در برنامه «صبح پارسی» فردا مبارزه با سرطان را بیاموزید بازیگر دینامیت به «شب نشینی» می آید "ادب و هنر" محور گفتگوی صبح پارسی از ازن تراپی تا شهرت و بازیگری سوگلی قهوه تلخ مهمان «شب نشینی» امشب ضعف در برنامه ریزی یکی از اساسی ترین مشکلات مدیریت اقتصاد در خانواده صبح پارسی با موضوع اقتصادی به روی آنتن می رود تحلیل تحولات عراق و انتخابات پارلمانی از منظر کارشناس کنکاش جایگاه وقف در اسلام

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها