اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

از ازن تراپی تا شهرت و بازیگری

کاربردهای وسیع ازن تراپی برای سلامت بدن/ آرام جعفری: سریال هایم جگرگوشه هایم هستند

شب نشینی نوزدهم مهرماه با حضور وحید میرزاآقایی و آرام جعفری بر روی آنتن رفت.

در بخش اول برنامه وحید میرزاآقایی محقق و فعال حوزه ازن تراپی گفت: کاربردهای ازن تراپی بسیار وسیع و گسترده است. حوزه های کاربردی آن در مصارف شخصی و عمومی بوده، در پزشکی بیشترین کاربرد را دارد و در صنعت هم استفاده می شود. ازن درمانی بسیار وسیع است و به همین دلیل نیاز به سازماندهی بزرگ و استراتژی قوی دارد.

میرزاآقایی تصریح کرد: مهندسی ازن توسط خداوند انجام شده و کار کردن در این حوزه کشف است اختراع نیست. ازن از تعامل خانواده اکسیژن به وجود می آید. اگر این تعامل در طبیعت نبود هیچ موجودی نمی توانست زنده بماند. در طبیعت به شکل های مختلف از ازن استفاده می کنیم. اکسیژن در سطح زمین وجود دارد و برای شکستن آن نیازمند انرژی است، یکی از شکننده ها نور خورشید است که می تواند طول موج آن مولکول های اکسیژن را بشکند و ازن تولید کند.

وی افزود: نور خورشید دارای اشعه ای است که می تواند منجر به عقیم شدن موجوات زنده و مشکلات زیستی زیادی شود، وقتی این نور به سطح زمین می رسد بر اثر برخورد با اکسیژن و شکسته شدن مولکول های اکسیژن، حجم زیادی ازن تولید می کند که همین باعث شکل گیری لایه ای در اطراف زمین شده است به اسم لایه ازن و به رنگ آبی دیده می شود.

محقق حوزه ازن تراپی بیان کرد: وقتی رعد و برق می زند و تخلیه الکتریکی عظیمی در ابرها صورت می گیرد، حجم زیادی اکسیژن توسط ابرها منتقل می شود و بر اثر تکثیر وسیع اتم اکسیژن، به ذرات آب هم منتقل می شود و بارانی که می بارد سرشار از اکسیژن است. باران هم به اتم اکسیژن باردار می شود و بعد این باران از ابرها می بارد، جذب خاک می شود، به ریشه گیاه می رسد و از آن طریق جذب گیاه و بعد هم بدن موجود زنده می شود. این آب باران مسیر حرکتی خودش تا ورود به گیاه را پاکسازی می کند و حتی موجودات زنده جذب اکسیژنشان افزایش می یابد به همین وسیله پاکسازی و ضدعفونی در بدن موجودات هم انجام می شود.

میرزاآقایی ادامه داد: وقتی اکسیژن رها می شود اولین واکنش آن اکسید کننده است که همین موضوع کاربردهای زیادی دارد اما این فقط بخشی از قضیه است؛ بخش اصلی آن در واکنش دوم است که اگر این اتم را به شکلی با الهام گرفتن از طبیعت به وجود بیاوریم و وارد بدن موجود زنده کنیم تعامل هایی در بدن او رخ می دهد و پاسخ هایی می گیریم که به سلامتی و رفع مشکلات ایمنی و زیستی افراد کمک های شایانی می کند.

وی کاربردهای ازن برای سلامت بدن را برشمرد و اظهار داشت: اگر بتوانیم اتم اکسیژن را درست کالیبره کنیم می توانیم تولید آنتی اکسیدان بدن و اکسیژن خون را افزایش دهیم و از این طریق هم سموم بدن را دفع می کنیم و هم تحریکاتی برای تقویت سیستم ایمنی ایجاد کنیم. ازن تراپی تنها راهکار در دنیا است که سیستم انتقال خون را احیا می کند. ازن تراپی به ما امکان می دهد بدون حرکت ورزش کنیم، سوخت و ساز بدن را بالا می برد و دستاوردهای آن وسیع است. این حوزه نیاز به تبلیغات ندارد فقط باید باورسازی شود.

این محقق حوزه ازن تراپی گفت: در حوزه درمانی تقریبا تمام بیماری های سیستم عصبی را پوشش درمانی می دهد. در موضوع کرونا پروتکل کنترل اپیدمی، بستری، دستورالعمل های قبل از واکسن و بعد از واکسن را دارد و این روش مستندات علوم دینی هم پشت آن قوی است.

میرزاآقایی حقایق جالبی را درباره مفاهیم دینی و قرآنی مرتبط با اکسیژن را بیان کرد و افزود: در طب اسلامی گفته شده است زمان وضو گرفتن 7 نفس عمیق بکشید دلیل آن این است که زمان طلوع خورشید هنوز لایه ازن درست شکسته نشده و بیشترین میزان اکسیژن در هوا است و بدن بیشترین جذب اکسیژن را دارد. آب باران در قرآن به عنوان آب پاک کننده معرفی شده است که منظور همان حجم زیاد اکسیژن موجود در آب باران بوده که خاصیت ضدعفونی کننده دارد. در آموزه های بوعلی سینا از آب باران به عنوان آب شفا بخش یاد شده است زیرا بسیاری از مشکلات در بدن انسان به دلیل کمبود اکسیژن بوده و آب باران به دلیل دارا بودن میزان زیادی اکسیژن برای حل بسیاری از مشکلات سلامت در بدن مفید است. اکسیژن اگر در محیط بسته اسپری شود بسیار برای سلامت و شادابی انسان مفید است.

وی تصریح کرد: 25 طرح توجیهی موفق دارم که عملیاتی کردن بسیاری از آن ها در ایران امکان پذیر نیست. به دنبال این هستیم که در خارج از کشور این طرح ها فعال شوند چون بسیاری از طرح ها در اروپا و آمریکا هم جدید است و اگر کسی دوست داشته باشد با ما تعامل کند می توانم در آن مناطق طرح های توجیهی خودم را ارائه دهم.در کشورهای اروپایی و آمریکایی طرح های توجیهی اگر منطق داشته باشد پشتوانه های مالی خوبی را از بانک ها می توانند دریافت کنند.

در بخش دوم برنامه آرام جعفری بازیگر سینما و تلویزیون در گفت و گو با محمد سلوکی مجری «شب نشینی» گفت: عادت کرده ام حال خودم را خوب کنم، اصلا اخبار نمی بینم و از استرس به دورم و کتاب های صوتی گوش می کنم تا در آرامش آگاهی و مطالعه ام را بالا ببرم. مطالعات خودشناسی و روانشناسی می کنم چون در جامعه خیلی کم است و به نظرم این روزها مردم به آگاهی داشتن در این حوزه نیازمندند. در زمین جدید می توانیم با این روش به هم کمک کنیم. در این دنیا باید یاد بگیریم گذشت داشته باشیم و اگر کسی چیزی می گوید جوابش را ندهیم و رد شویم.

جعفری تصریح کرد: یادم می آید از 7 سالگی وقتی به من می گفتند می خواهی چه کاره شوی می گفتم بازیگر؛ همیشه با عشق و علاقه فیلم و سریال می دیدم، آقای دلار را کاملا حفظ بودم و عاشقانه هنری که انتخاب کرده ام را دوست دارم. گاهی می نویسم، خیلی کم نقاشی می کنم شاید دو سال یک بار بوم بردارم بیشتر سریال های طولانی می بینم و حتی شاید 5 فصل یک سریال را در دو روز تماشا می کنم.

وی افزود: در حوزه کار نمایشی، دایره گچی قفقازی اثر استاد حمید سمندریان اولین کاری بود که بازی کردم، نقشم در آن اثر خیلی کوتاه بود ولی گروه بسیار آموزنده ای برایم بود. همین که در آن سن و در آن گروه به من نقش دادند محبت بزرگی بود. بعد از آن سه تا سریال به من پیشنهاد شد که سریال «میگی نه نگاه کن» را بازی کردم و بعد افتادم روی غلتک و سریال های متعدد بازی کردم.

بازیگر سینما و تلویزیون اظهار داشت: با «زیر آسمان شهر» به شهرت رسیدم چون آقای غفوریان تیتراژی را تهیه کرده بودند که روی عکس بازیگران اسامی آن ها خوانده می شد و اولین سریال 90 شبی بود به همین دلیل طرفداران زیادی داشت و من هم در این اثر به شهرت رسیدم.

جعفری بیان کرد: زمانی بود که من سالی سه تا سریال بازی می کردم اما حالا کمتر کار سریال انجام می دهم. در کارنامه ام حدود 40 سریال به جز اجراها و کارهای رسانه ای دارم.

وی درباره ایفای نقشش در سریال «معمای شاه» ادامه داد: از انتخاب هوشمندانه آقای ورزی ممنونم، نقش کوتاه و تاثیر گذاری بود چون خانمی را نشان می داد که ویژگی خاصی داشت. در زمینه کارگردانی آقای ورزی همه چیز را می دانستند و خیلی دقیق شخصیت را برای بازیگر بیان می کردند تا بتواند به بهترین نحو آن را به نمایش بگذارد. از تاریخ مدرسه خوشم نمی آمد اما بازی در سریال های تاریخی را دوست دارم.

بازیگر سینما و تلویزیون خاطر نشان کرد: فضاهای اقتصادی را دوست دارم و فکر و ایده هم برای حضور در عرصه اقتصاد دارم اما همه چیز تحت تاثیر شرایط در یکی دو سال گذشته به تعویق افتاده است. از وقتی به نزدیکی میانسالی رسیده ام خیلی آرام تر و عاشق تر شده ام البته شیطنت های درونی خود را در خانواده دارم. فکرها و ایده های خوبی دارم ولی به اسپانسر مربوط می شود اگر حامی خوبی داشته باشم به فکرش هستم. ایده هایم در حوزه سلامت و شادی است.

جعفری درباره بهترین بازیگری که با او همبازی شده است گفت: بازیگر خوب در سینما و تلویزیون ایران زیاد داریم ولی در پیشکسوتان آزیتا حاجیان، ثریا قاسمی، علی نصیریان و محمدعلی کشاورز کسانی بوده اند که از بازی کنارشان لذت برده ام و درس انسانیت از آن ها آموخته ام و سعی کرده ام اخلاق حرفه ای ام را از آن ها یاد بگیرم. از این چهره ها تسلط بر کار، عشق و پشتکار را آموخته ام.

وی تصریح کرد: بسیاری از افراد کلاس آموزش بازیگری را می روند ولی بازیگر واقعی نیستند چون عاشق نیستند، می خواهند یک شبه ره صدساله را بروند و با پول به شهرت برسند اما آن عشق و شور در کارشان نیست. البته بازیگران جدید خوبی هم داریم که برایشان آرزوی موفقیت دارم.

بازیگر سریال «قهوه تلخ» در پاسخ به این سوال که کدام یک از سریال هایش را بیشتر از بقیه دوست دارد، افزود: سریال های من جگرگوشه های من هستند. ترنج، خاتون، خانه ای در تاریکی، یا قهوه تلخ و معمای شاه، همه را دوست دارم و نمی توانم بینشان اولویت ایجاد کنم. نقش "پرواز در حباب" که در نظرسنجی آن بعد از فاطمه معتمد آریا به عنوان بازیگر دوم زن در آن نقش انتخاب شدم، بهترین سریالم بود.

جعفری بیان کرد: در کارنامه کاری من بوده که نقشی را دوست نداشته باشم ولی باید آن را بازی می کردم که یاد بگیرم دیگر آن کار را انجام ندهم. از این اخلاق های حسادت و قهر کردن و این جور رفتارها را در کارم ندارم.

او با اشاره به خبر درگذشت دو تن از بازیگران طنزپرداز کشور در هفته اخیر ادامه داد: در این دو سالی که با کرونا درگیر شده ایم عزیزان زیادی را داریم از دست می دهیم که جایشان در بین ما خیلی خالی است. اویسی را قبل از بازیگر شدنم می شناختم، خیلی هوای من را داشت و چون هر از گاهی هم می نوشتم پیشنهاد می کرد کار 90 قسمتی بنویسم. کار «بازنشسته ها» را با او بازی کردم و از شنیدن خبر فوتش قلبم بسیار جریحه دار شد. اویسی و مهرآوران هر دو انسان های مهربانی بودند. خواندن اویسی با صدای خوبش سر برنامه ها به ما حال خوب می داد.

برنامه «شب نشینی» از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت 23:30 به وقت تهران و 21 به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می رود. محمد سلوکی و عبدالرضا احمدی مجریانی هستند که برای مخاطبان فارسی زبان سراسر دنیا «شب نشینی» را اجرا می کنند و تهیه کنندگان این برنامه نیز کاوه امیری جاوید و یوسف بچاری هستند. در روزهای شنبه و یکشنبه نیز این برنامه ار مراکز استانهای کشور با اجرای مسعود روشن پژوه و به تهیه کنندگی یاسر معظمی گودرزی تهیه و پخش می شود.
اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی shabneshini.irani@ بارگذاری می شود.

مخاطبان گرامی لطفا نظرات و پیشنهادات خود را، درباره برنامه های جام جم از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید .

تلفن بین المللی 46812400444
شماره شبکه های اجتماعی 9108993934 98
ایمیل امور مخاطبان mokhatab@jjtvn.ir

آخرین اخبار

مربی ورزش های هوایی: زمانی پرواز برای بشر یک آرزو بود اما اکنون که علم و تکنولوژی پیشرفت کرده به واقعیت تبدیل شده است. نماینده مجلس به جام جم می آید شهید شهریاری یک معلم واقعی بود آنچه در خانه مهر خواهید دید معلم خلبان به صبح پارسی می آید تحلیل نشست اکو در کنکاش پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم سالگرد شهادت شهید هسته ای، محور گفتگوی برنامه «صبح پارسی» فردا شبکه جهانی جام جم «مشاور» حقوقی ایرانیان خارج از کشور است اجلاس اکو در ترکمسنتان مسیر ثبت اختراع برای مخترعان نفسگیر و نابودکننده انگیزه است درمانگاهی در منطقه 19 تهران که رایگان به نیازمندان خدمات می دهد سردار احمد ذوالقدر به برنامه «صبح پارسی» می آید سفر به سرزمین دره های رویایی سرمربی بسگتبال بانوان و قهرمان تنیس کشور به جام جم می آیند نشانه های آسیب در دوران نامزدی خاطرات راوی کتاب "همسفر آتش و برف" از زندگی سختش در مناطق جنگی گرامی‌داشت هفته بسیج موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بانوی کارآفرینی که برای زندانیان کرمانشاهی اشتغال ایجاد کرد پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم نویسنده کتاب آتش و برف به «صبح پارسی» می آید روند صدور ویزا برای هموطنان مقیم خارج از ایران آیتم های متنوع خانه مهر در هفته اول آذر بسیج، نهادی از میان مردم و برای خدمت به مردم نقش زنان در بسیج موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مصطفی صادقی ، کارشناس مسائل بین الملل: رفع تحریم ها باید اعمالی باشد، نه اعلامی. رئیس بسیج سازندگی کشور، میهمان برنامه «صبح پارسی» فردا آیا تحریم ها لغو می شود؟ شجاعت نوجوان ایرانی در ترازوی سنجش خانواده متعادل چه ویژگی هایی دارد؟ فعالیت 2300 کتابخانه عمومی در سراسر کشور شاد زیستن را بیاموزیم سفر به دامنه های البرز تشریح خدمات کنسولی در برنامه مشاور هفته کتاب و حضور شاعر ایرانی در برنامه «صبح پارسی» فردا ورزش ایران و دو موضوع والیبال نوجوانان و فوتبال بانوان معرفی دیوان اشعار امام حسین (ع) به زبان فارسی زمان را مدیریت کنیم روز فلسفه، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا حال و هوای وفات حضرت فاطمه معصومه در برنامه صبح پارسی امروز چند و چون برگزاری هفته کتابخوانی امسال در برنامه «صبح پارسی» فردا آیا دردها قابل کنترل هستند؟ صفر تا صد سرمایه گذاری خارجی در ایران و چند و چون قوانین دست و پا گیر برای سرمایه گذاران موضوعات متنوع سلامتی و فرهنگی و هنری در برنامه صبح پارسی امروز همراه با کارشناسان خانه مهر حال و هوای صبح پارسی در روز وفات بانوی کریمه پاسخ مشاور، به چگونگی تامین مالی خارجی گرامی‌داشت هفته کتابخوانی در برنامه «صبح پارسی» فردا نوجوان ایران رک و راست است. بازتاب نمایش ذوالفقار 1400

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها