اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پای پلیس به شب نشینی باز شد

اعلام مفقودی و درخواست صدور گذرنامه از خانه با اپلیکیشن «پلیس من»/ مجید مشیری: دوست دارم از حالت جدی در بیایم و نقش طنز بازی کنم

سردار علی ذوالقدری و مجید مشیری مهمانان برنامه بیست و دوم مهرماه شب نشینی بودند.

در بخش اول برنامه سردار علی ذوالقدر رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه به عنوان مهمان برنامه معرفی شد. سردار ذوالقدری گفت: اداره مهاجرت دو موضوع را پیگیری می کند؛ یکی ارائه سند مسافرتی یا گذرنامه به ایرانیان و دیگری خدمات مربوط به اتباع خارجی، جهانگردان و توریست ها. در بخش اول که سند مسافرتی یا گذرنامه را شامل می شود به این صورت است که از طرف ماموران صلاحیت دار جمهوری اسلامی یعنی در داخل کشور توسط پلیس و در خارج توسط نمایندگان پلیس گذرنامه صادر می شود.در ترددات افراد ایرانی و خارجی در مرزهای ما از جمله مرزهای هوایی، دریایی و زمینی بحث اول اصالت و اعتبار گذرنامه است، پس از آن تطبیق چهره با عکس و بعد محدودیت ها و ممنوعیت هایی که یک فرد ممکن است برای ورود به کشور یا خروج از آن داشته باشد.

وی بیان کرد: ممکن است برخی گذرنامه شان مفقود، سرقت و یا مخدوش شود که پیگیری هر کدام مراحل خاص خود را دارد و امکان صدور مجدد گذرنامه برای آن ها همدر داخل و هم در خارج از کشور وجود دارد. به تازگی امکانی در پی رونمایی از اپلیکیشن نیروی انتظامی فراهم شده که افراد می توانند از منزل خودشان با «پلیس من» فقدان گذرنامه شان را اعلام بکنند و پس از این موضوع برای جلوگیری از مورد سوءاستفاده قرار گرفتن و استفاده دیگران از این سند هویتی، گذرنامه مفقود شده در سیستم توقیف می شود.

رئیس پلیس مهاجرت تصریح کرد: در حوزه اتباع خارجی خدماتی را ارائه می دهیم که اولین بحث آن صدور روادید است که باید ویزای معتبر برای این اتباع صادر شود. به طور کلی 12 نوع ویزا داریم که وابسته به نوع سفر می توان از آن استفاده کرد. بعضی توریست و جهانگرد هستند و یا برای درمان به کشور می آیند و یا باید تحصیل کنند و یا اشتغال به کار داشته باشند که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. ویزا را برای افرادی که برای کار، ورزش و یا تحصیل می آیند به عنوان اقامت صادر می کنیم ولی وابسته به نوع آن از یک سال تا سه سال متفاوت و قابل تمدید است، برای سفر به وطن خودشان و بازگشت مجدد به کشور مانیز برایشان اجازه خروج و مراجعت صادر می کنیم. وقتی مهاجری بخواهد از کشور برود و دیگر بر نگردد هم مجوز خروج بدون بازگشت برای آن ها صادر می شود و دیگر اجازه ورود به کشور را ندارند مگر اینکه دوباره اقدام به اخد ویزا کنند.

سردار ذوالقدری افزود: در شرایط کرونایی یکی از موضوعات مهم که برای ایرانیان مقیم خارج هم مطرح است این موضوع است که افرادی که به کشور غیر از محل اقامتشان سفر می کنند بیشتر از یک سال اجازه ماندن در آن کشور را ندارند؛ ممکن است به دلیل محدودیت های کرونایی در رعایت این بازه زمانی دچار مشکل شده باشد به همین دلیلدر راستای تسهیل این شرایط، تا 23 آذر این زمان تمدید شده تا مهاجران بتوانند بدون مراجعه به اداره گذرنامه در ایران بمانند. این موضوع برای خارجیان مقیم ایران و ایرانیان مقیم خارج به صورت یکسان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: برای دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل کرده اند و نتوانسته اند به خاطر شرایط کرونایی به کشور دیگر بروند نیز تا تاریخ مذکور این شرایط حاکم است؛ این افراد می توانند بدون مراجعه به اداره گذرنامه برای ترددشان اقدام کنند. به علاوه در شرایط کرونایی دستور العملهایی را صادر کرده ایم که کار را راحت کرده و مراجعه به ادارات گذرنامه را کمتر کرده ایم. بخشی از کارها را برای خارجیان مقیم ایران در فرودگاه ها انجام می دهیم.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه اظهار داشت: در داخل کشور ما صدور گذرنامه ساده است و بدون محدودیت سنی برای همه افراد گذرنامه مجزا و مستقل صورت می گیرد. حتی با طرح جدید صدور گذرنامه خانه به خانه افراد می توانند به شرط احراز هویت از منزل درخواست گذرنامه را انجام دهند.

سردار ذوالقدری گفت: کنسولگری های ایران در خارج از کشور وجود دارد که وجود ادارات در آن به مثابه یک ایران کوچک است و مهاجران می توانند برای فرزند تازه متولد شده خود شناسنامه ایرانی بگیرند و بعد برای او گذرنامه صادر کنند؛ وابسته به اقامت دائم و یا موقت آن ها گذرنامه متفاوت خواهد بود برای فرزند مقیمان دائمی کشورهای دیگر گذرنامه مربوط به آن کشور با مجوز ورود به ایران و برای فرزند مهاجرانی که اقامت دائم ندارند گذرنامه ایرانی صادر می شود.

وی درباره وضعیت سربازی مهاجران نیز نوید داد: تسهیلاتی برای سربازان وظیفه فراهم شده است که موضوع سربازی‌شان حل و فصل شود و افراد می توانند از طریق مراجعه به سفارت ایران در کشور محل سکونتشان با نظام وظیفه ارتباط گرفته و این موضوع را حل کنند.

رئیس پلیس مهاجرت تصریح کرد: هنگام ورود خارجیان مقیم کشور به ایران، اگر اقامت اخذ شده قبلی آن ها به قوت خود باقی باشد که بدون هیچ مشکلی وارد کشور می شوند و اگر اقامت تمام شده باشد ویزای 14 روزه به صورت رایگان برای آن ها صادر می شود تا فرصت داشته باشند با مراجعه به اداره گذرنامه مسئله اقامتشان را درست کنند.

سردار ذوالقدری افزود: گذرنامه ها در طول زمان مراحلی را طی کرده است، در ابتدا گذرنامه ها ده ساله بود که بعد از پنج سال تمدید می شد یا بعد از سه سال تمدید می شد و در اصل یک گذر نامه شش سال مورد استفاده بود. آن زمان همراهان را وارد گذرنامه سرپرست می کردند و گذرنامه های زیارتی وجود داشت ولی حالا همه گذرنامه ها بین المللی شده و برای همه سنین به صورت مجزا صادر می شود و برای همین مدت زمان اعتبار آن چهار ساله است.

در بخش دوم برنامه مجید مشیری بازیگر سینما و تلویزیون درباره دلیل کم کاری های اخیرش گفت: متاسفانه سریال های خوب اگر هم ساخته می شود سعادتش را ندارم در آن ها بازی کنم. سریالی کار کردم دو سال پیش به نام بر سر دوراهی و قبل از آن هم پدر را بازی کردم.

مشیری تصریح کرد: تحصیلاتم را در مهندسی راه و ساختمان در شیراز تمام کردم و بعد ساخت و ساز می کردم، آن روزها هفته نامه سینما بود که یک روز آگهی کارگاه بازیگری امین تارخ را در آن دیدم که هنرجو می پذیرفت، برای تست به دفتر او رفتم و قبول شدم. آن رو یک دکلمه ای بود به اسم کویر که باید آن را تست می دادیم و آقای داریوش ارجمند، سیروس الوند، مهدی هاشمی، گلاب آدینه و امین تارخ این تست را می گرفتند.

وی افزود: از ابتدا جرقه بازیگری در ذهنم نبود بالاخره آدم در کودکی چیزهایی را در ذهن می پروراند اما برخی اتفاقات مسیر زندگی آدم را عوض می کند مثل بازیگری که مسیر زندگی مرا تغییر داد.

بازیگر سریال «پدر» خاطره ای جالب از هوس دیرهنگامش برای ورود به عرصه ژیمناستیک را تعریف کرد: زمانی که دانشجو بودم دوست داشتم ژیمناستیک کار کنم، در دانشگاه شیراز مجموعه ورزشی وجود داشت که در آن جا کار ژیمناستیک می کردم؛ همه افراد بچه بودند و فقط من 20 سالم بود، دوست داشتم پشتک بزنم و مثل بچه ها ژیمناستیک را کار کنم. مربی به من گفت تو بهتر است به طبقه پایین بروی من فکر می کردم استعدادم زیاد است که مرا به طبقه پایین مجموعه فرستاده اند. وقتی رفتم دیدم طبقه پایین مخصوص وزنه برداری است و منظور مربی این بوده است که بدن من شکل گرفته و نمی توانم ژیمناستیک را کار کنم.

مشیری بیان کرد: در یک مقطعی رزمی کار می کردم و کمربند مشکی دان سه داشتم، سه سال نجات غریق شنا بودم و حالا در حد پیاده روی ورزش می کنم ولی دوست ندارم چاق شوم.

وی ادامه داد: کلاس های بازیگری در زندگی کاری ام تاثیر زیادی داشت، آن موقع 33 سالم بود و فکر می کردم قرار است نقش اول جوان را بازی کنم ولی از اولین نقشی که گرفتم همیشه پدر و پدربزرگ را بازی کردم و بعد هم کم کم متوجه شدم که نقشم نقش پدر است.

این بازیگر معروف دلیل کارهای متعدد و فراوانش در دهه 80 را بیان کرد: دهه هشتاد دهه ای بود که تلویزیون سریال های بسیار خوبی می ساخت و کارگردان هایی بودند که سریال های بسیار خوبی را کار می کردند، ژآنرها متفاوت بود، تعدد شبکه و دنیای مجازی نبود، قصه ها قصه های خوبی بود و مردم کارهای ساخته شده را نگاه می کردند. روزی آنقدر سریال روی آنتن اکثر شبکه ها داشتم که آتیلا پسیانی به من می گفت برو گوینده اخبار شو و تکلیف ما را مشخص کن. حاتمی کیا در آژانس شیشه ای به من گفت بازیگر بسیار خوبی هستی و هر جا می روم تو را می بینم.

مشیری اظهار داشت: معتقدم در هر شغلی که بخواهیم وارد شویم باید اخلاقمان خوب باشد؛ یکی از بزرگان به من می گفت اگر کسی را میبینی که مدام کار می کند صرف نظر از اینکه بازیگر خوبی است، اخلاق خوبی هم دارد. با هیچ کارگردانی کمتر از دو تا کار نداشته ام چون همواره سعی می کنم سر کارهایم خوش اخلاق باشم.

وی خاطر نشان کرد: همیشه نقش های جدی بازی کرده ام و کار طنز تا حالا نداشته ام؛ خیلی دوست دارم کار طنز انجام دهم. به خاطر استایلم همه فکر می کنند آدم جدی هستم ولی در واقع خیلی هم جدی نیستم.

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: 8 سریال و یک فیلم سینمایی با قاسم جعفری کار کرده ام. در کار خط قرمز همه جوان بودند و کار نویی در تلویزیون بود به خاطر محتوا، لوکیشن و موزیک خوبش بسیار مورد استقبال بود. بعد از آن مسافری از هند را کار کردیم که قصه زیبایی داشت و به این دلیل موفق بود که جعفری قاب تلویزیون و مخاطبش را خیلی خوب می شناسد.

مشیری نظرش را درباره جمعی از همکارانش بیان کرد و افزود: فتحعلی اویسی جزو بازیگرانی بود که در جدی بی نظیر بود و طنزش نمک خاصی داشت. 9 بار با اکبر عبدی همبازی بودم، او در کارش عبدی بی نظیر و شاهکار است و جزو بازیگرانی است که آدم احساس امنیت کنار او می کند و این خیلی خوب است که کنار بازیگری ایفای نقش کنیم که بودن با او احساس امنیت را به ما القا می کند و اخیرا کمتر رخ می دهد که چنین چیزی را حس کنیم.

وی همچنین ادامه داد: شریفی نیا یکی از نقش های خیلی خوبش فیلم دنیا بود که با هدیه تهرانی کار کرد. آنقدر سرش شلوغ است که کارش را می کند و می رود و فرصت نمی شود زیاد پشت صحنه با او ارتباط برقرار کرد. اولین بازی شهرام عبدلی در خط قرمز بود و با شهرام حقیقت دوست از بازیگران تئاتری بودند.

مشیری با اشاره به دو سابقه کار تئاتر در کارنامه اش تصریح کرد: به نظر من تئاتر کار کردن تکرار است و نمی توانم با آن ارتباط برقرار کنم. زحمات بازیگران تئاتر را نفی نمی کنم ولی سینما و تلویزیون سخت تر است. برخی به حوزه تلویزیون ورود نمی کنند ولی من می گویم اگر جرئت دارید وارد این حوزه شوید و ان موقع خودتان را نشان دهید. به نظرم حتی تلویزیون سخت تر از سینما است.

برنامه «شب نشینی» از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت 23:30 به وقت تهران و 21 به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می رود. محمد سلوکی و عبدالرضا احمدی مجریانی هستند که برای مخاطبان فارسی زبان سراسر دنیا «شب نشینی» را اجرا می کنند و تهیه کنندگان این برنامه نیز کاوه امیری جاوید و یوسف بچاری هستند. در روزهای شنبه و یکشنبه نیز این برنامه ار مراکز استانهای کشور با اجرای مسعود روشن پژوه و به تهیه کنندگی یاسر معظمی گودرزی تهیه و پخش می شود.
اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی shabneshini.irani@ بارگذاری می شود.

مخاطبان گرامی لطفا نظرات و پیشنهادات خود را، درباره برنامه های جام جم از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید .

تلفن بین المللی 46812400444
شماره شبکه های اجتماعی 9108993934 98
ایمیل امور مخاطبان mokhatab@jjtvn.ir

 

 

آخرین اخبار

مربی ورزش های هوایی: زمانی پرواز برای بشر یک آرزو بود اما اکنون که علم و تکنولوژی پیشرفت کرده به واقعیت تبدیل شده است. نماینده مجلس به جام جم می آید شهید شهریاری یک معلم واقعی بود آنچه در خانه مهر خواهید دید معلم خلبان به صبح پارسی می آید تحلیل نشست اکو در کنکاش پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم سالگرد شهادت شهید هسته ای، محور گفتگوی برنامه «صبح پارسی» فردا شبکه جهانی جام جم «مشاور» حقوقی ایرانیان خارج از کشور است اجلاس اکو در ترکمسنتان مسیر ثبت اختراع برای مخترعان نفسگیر و نابودکننده انگیزه است درمانگاهی در منطقه 19 تهران که رایگان به نیازمندان خدمات می دهد سردار احمد ذوالقدر به برنامه «صبح پارسی» می آید سفر به سرزمین دره های رویایی سرمربی بسگتبال بانوان و قهرمان تنیس کشور به جام جم می آیند نشانه های آسیب در دوران نامزدی خاطرات راوی کتاب "همسفر آتش و برف" از زندگی سختش در مناطق جنگی گرامی‌داشت هفته بسیج موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بانوی کارآفرینی که برای زندانیان کرمانشاهی اشتغال ایجاد کرد پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم نویسنده کتاب آتش و برف به «صبح پارسی» می آید روند صدور ویزا برای هموطنان مقیم خارج از ایران آیتم های متنوع خانه مهر در هفته اول آذر بسیج، نهادی از میان مردم و برای خدمت به مردم نقش زنان در بسیج موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مصطفی صادقی ، کارشناس مسائل بین الملل: رفع تحریم ها باید اعمالی باشد، نه اعلامی. رئیس بسیج سازندگی کشور، میهمان برنامه «صبح پارسی» فردا آیا تحریم ها لغو می شود؟ شجاعت نوجوان ایرانی در ترازوی سنجش خانواده متعادل چه ویژگی هایی دارد؟ فعالیت 2300 کتابخانه عمومی در سراسر کشور شاد زیستن را بیاموزیم سفر به دامنه های البرز تشریح خدمات کنسولی در برنامه مشاور هفته کتاب و حضور شاعر ایرانی در برنامه «صبح پارسی» فردا ورزش ایران و دو موضوع والیبال نوجوانان و فوتبال بانوان معرفی دیوان اشعار امام حسین (ع) به زبان فارسی زمان را مدیریت کنیم روز فلسفه، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا حال و هوای وفات حضرت فاطمه معصومه در برنامه صبح پارسی امروز چند و چون برگزاری هفته کتابخوانی امسال در برنامه «صبح پارسی» فردا آیا دردها قابل کنترل هستند؟ صفر تا صد سرمایه گذاری خارجی در ایران و چند و چون قوانین دست و پا گیر برای سرمایه گذاران موضوعات متنوع سلامتی و فرهنگی و هنری در برنامه صبح پارسی امروز همراه با کارشناسان خانه مهر حال و هوای صبح پارسی در روز وفات بانوی کریمه پاسخ مشاور، به چگونگی تامین مالی خارجی گرامی‌داشت هفته کتابخوانی در برنامه «صبح پارسی» فردا نوجوان ایران رک و راست است. بازتاب نمایش ذوالفقار 1400

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها